Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ste hladní? TÝMTO chybám sa určite vyhnite, inak si koledujete o problémy!

14.09.2017 E.M.V.

Koľkokrát ste už užili lieky proti bolesti bez toho, aby ste niečo zjedli? A žuvačky? Možno si poviete, že sú to maličkosti, no v skutočnosti vôbec nie je jedno, čo sa ako prvé dostane do vášho žalúdka.

Ak máte prázdny žalúdok, tieto chyby nerobte. 3 obrázky vo fotogalérii Ak máte prázdny žalúdok, tieto chyby nerobte.

Pozrite sa na to, čomu sa musíte vyhnúť.

Káva

Ak by ste mali možnosť nazrieť do domácností, mohli by ste sa na vlastné oči presvedčiť, koľko ľudí pije kávu hneď po prebudení na prázdny žalúdok. Káva, dokonca aj v bezkofeínovej verzii, spôsobuje pálenie záhy. Preto by bolo lepšie vzdať sa tohto zlozvyku. Ak to nepôjde, mali by ste ju piť aspoň s mliekom, smotanou alebo so šľahačkou.

Lieky proti bolesti

Aspirín, Ibalgin, Ataralgin, Panadol a iné lieky proti bolesti sa nesmú užívať na prázdny žalúdok. Nielenže sa znižuje účinnosť liekov, no môžu vám tiež spôsobiť vážne zdravotné ťažkosti, napríklad silné bolesti žalúdka, hlavy a mnoho ďalších problémov. Ak máte prázdny žalúdok, tieto chyby nerobte. 3 obrázky vo fotogalérii Ak máte prázdny žalúdok, tieto chyby nerobte.

Žuvačky

Ak siahnete po žuvačke ešte pred jedlom, vaše telo dostane signál, že ste začali jesť, takže sa začne sekrécia žalúdočnej kyseliny. V prípade, že je váš žalúdok prázdny, bude táto kyselina nebezpečná a podráždi sliznicu. Tento jav priamo vedie k zápalu sliznice a gastritídy.

Intenzívny tréning

Niektorí ľudia si myslia, že ak budú trénovať s prázdnym žalúdkom, spália viac kalórií. V skutočnosti to však neovplyvňuje spaľovanie tukov. Telo totiž nemá dostatok energie a pohyb nebude taký účinný, ako keby ste zjedli pred cvičením aspoň jeden banán alebo ovsenú kašu. Nehovoriac o tom, že fyzická aktivita spúšťa produkciu žalúdočnej kyseliny, čo je strašne škodlivé pre žalúdok. Ak máte prázdny žalúdok, tieto chyby nerobte. 3 obrázky vo fotogalérii Ak máte prázdny žalúdok, tieto chyby nerobte.

Nakupovanie potravín

Už ste určite zažili nákupy s prázdnym žalúdkom. Uvedomili ste si, že ste kúpili všetko, čo ste na regáloch objavili? Pred nákupom sa radšej vždy poriadne najedzte, alebo si aspoň vytvorte zoznam potrebných potravín. Takto istotne neprídete o polovicu svojej výplaty.

Tlačiť Diskusia