Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Snažíte sa zhodiť pár kíl? Tu je tajomstvo štíhlych: Posledné jedlo si večer treba dať v TOMTO čase

17.09.2017 Famous

Vedci z Massachusetts prvýkrát v rozsiahlom experimente preukázali, že ak chcete schudnúť a udržať si dobrú postavu, je dôležité najmä správne načasovanie jedla. Dokonca dôležitejšie ako to, čo zjete!

Správne načasovanie jedla je dôležité. 2 obrázky vo fotogalérii Správne načasovanie jedla je dôležité.

Je absolútne nevyhnutné, aby ste si dopriali posledné jedlo aspoň tri hodiny pred spaním. Metabolizmus každého je ovplyvnený striedaním svetla a tmy. To vytvára v tele rytmus, s ktorého zákonmi nič prevratné nenarobíte – najlepšie je žiť v harmónii s ním.

Vzpieranie sa biorytmom vedie totiž k obezite a metabolickým poruchám. "Ale určite najdôležitejším faktorom je, aby človek počkal aspoň tri hodiny po poslednom jedle skôr, než sa uloží spať." povedali vedci z Bostonu.

Sledovaním niekoľkých stoviek osôb a ich biorytmov so stravovacími návykmi preukázali, že medzi zásobami tuku v tele a časovaním konzumácie existuje vzťah. „Zistili sme, že časovanie príjmu jedla súvisí s nástupom melatonínu v krvi, čo je znakom biologickej noci a súvisí s vyšším množstvom tuku a vyššou hodnotou BMI, ale nesúvisí s časom, množstvom a skladbou príjmu potravy,“ tvrdí doktor Andrew W. McHill z Brighamovej a ženskej nemocnice v Bostone.

Po poslednom jedle by ste mali so spánkom aspoň tri hodiny počkať. 2 obrázky vo fotogalérii Po poslednom jedle by ste mali so spánkom aspoň tri hodiny počkať.

Je pritom jedno či ste ranné vtáča alebo sova, ale mali by ste pri jedení dodržiavať určitú rytmiku. Keď človek vstáva o siedmej ráno a ide do postele o jedenástej večer, mal by raňajkovať o ôsmej ráno, obedovať o dvanástej napoludnie, olovrantovať medzi treťou a štvrtou popoludní a večerať najneskôr o ôsmej večer.

Pokiaľ ale vstávate o desiatej dopoludnia a do postele chodíte o druhej ráno, mali by ste raňajkovať o jedenástej, obedovať o tretej popoludní, olovrantovať medzi šiestou a siedmou večer a večerať najneskôr o desiatej.

Tlačiť Diskusia