Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ako si spevniť telo a schudnúť pár kíl? Nemusíte sa premáhať vo fitku, skúste tento šikovný cvik

12.10.2017 iva

Poradíme vám podľa fáz Mesiaca, čo je najvhodnejšie robiť v októbri tak, aby ste si toto výnimočné obdobie užili naplno.

Vyskúšajte tricepsový cvik, spevní celé telo. 2 obrázky vo fotogalérii Vyskúšajte tricepsový cvik, spevní celé telo.

Lunárny kalendár na október

DORASTAJÚCI – 1. štvrť

Energia: Vládne pokoj, jasnosť, zdvorilé konanie a vznešenosť. Môžeme robiť plány do budúcna, riešiť financie a materiálne zabezpečenie.

Zdravie: Dávajte si pozor na nachladenia, je tiež zvýšené nebezpečenstvo krčných zápalov, bolestí krku, chrapot. Chráňte si krk šálom alebo šatkou, vyhnite sa prievanu a otvoreným oknám či už v aute alebo v dome.

Krása: Urobte si píling a čistiacu pleťovú masku. Masáž vám tiež urobí dobre, hlavne masáž šije a hornej časti chrbta. Účinné budú detoxikačné a lymfatické masáže.

Strava: Pokiaľ vám soľ škodí, potom si obzvlášť dávajte pozor na jedálny lístok. Ak naopak, znášate soľ dobre, budete ju naopak potrebovať viacej ako obyčajne. Doprajte si tiež zemiaky, cviklu, cibuľu, mrkvu, bielu reďkev, zeler, petržlen.

Domácnosť: S plánovaním budúcnosti si tiež upracte aj vo veciach a to, čo nepotrebujete, vyhádžte, aby sa vám do života dostali nové veci.

Záhrada: Vysádzame trvalky pučiace skoro na jar, narcisy a hyacinty. Vyberáme a zazimúvame hľuzy citlivé na mrazy - georgíny, gladioly. Letničkové záhony vyčistíme, zrýľujeme a pridáme vyzretý hnoj alebo kompost.

SPLN 5. 10.

Energia: Spln v Barane oslavuje vrcholnú koncentráciu silu a energie, z ktorej môžeme ešte dlhý čas čerpať. Pozor, aby sa táto energia nepremenila na agresivitu.

Zdravie: Čokoľvek urobíte pre svoju hlavu, oči, mozog a nos dnes dobré, prejaví sa to dvojnásobne pozitívne. Pokúste sa tento deň prejsť bez stresu a tlakov.

Strava: Nezabúdajte na pitný režim, najvhodnejšou tekutinou je čistá voda, ktorú môžete ochutiť plátkom citrónu alebo mätou. Kto trpí migrénou, nech dnes nepije kávu!

Domácnosť: Vládne živel ohňa, silná energia ohňa vám pomôže pri väčšom a náročnejšom upratovaní, všetky čistiace a upratovacie práce vám pôjde dobre od ruky.

Záhrada: Oheň vám pomôže aj tu. Môžete spáliť nepotrebné veci Upracte záhradný domček, pivnicu. Je spln, preto nič nesaďte, neokopávajte. Užite si október naplno! 2 obrázky vo fotogalérii Užite si október naplno!

CÚVAJÚCI – 2. štvrť

Energia: Riešte „srdcové záležitosti“. V popredí budú tí, ktorých milujete. Vládne odvaha, radosť z rizika, štedrosť, sila, tvorivosť, bystrý rozum.

Zdravie: Zamerajte svoju pozornosť na srdce, tepny, žily, krvný obeh. Podporte ich pohybom a stravou vhodnou pre srdciarov.

Krása: Dodržujte pravidlo strihania vlasov v Levovi a už o pár mesiacov uvidíte výsledok! Vlasy zhustnú, prestanú vypadávať a začnú znovu rásť.

Strava: Doprajte si ryby, morské plody a hydinu, ale aj hrach, fazuľu, šošovicu, mliečne výrobky, plodovú zeleninu a ovocie.

Domácnosť: Vhodné obdobie aj na boj s pliesňami. Bude sa dobre pracovať aj s drevom, nebude vlhké.

Záhrada: Výdatne zavlažujeme vždyzelené a ihličnaté dreviny, aby ľahšie zvládali zimu. Vykonávame ich udržiavací, presvetľovací, omladzovací, prípadne tvarovací rez.

NOV 19. 10.

Energia: Môžete pocítiť radosť z krásy a možno vás zaplaví vlna kreativity. V kurze sú spoločenské akcie, oslavy, obchodné rokovania, zoznamovania i rande.

Zdravie: Je ľahké dnes dostať zápal močových ciest, dbajte na to, aby ste tieto oblasti udržali v teple. Nehanbite sa dať si teplejšie oblečenie či večer do postele nahrievaciu podušku.

Krása: Navštívte kozmetický salón, alebo si doprajte doma relaxačný deň, postarajte sa o pleť, dajte si kúpeľ, upravte vlasy, urobte manikúru, pedikúru.

Strava: V dňoch Váhy telo dobre znáša tuky. Ako ste na tom vy? Pozorujte sa dnes, či vám voňajú alebo naopak. Odporúčajú sa tuky v prírodnej forme ako orechy a rôzne semienka.

Domácnosť: Váhy sú vhodné pre vetranie bytov, pivníc, perín, matracov. Umyte okná, vyperte záclony, urobte poriadok v skriniach a v bielizníku.

Záhrada: Pri nove nič nesaďte, nepresádzajte, ale môžete pozväzovať okrasné trávy. Striháme ich až na jar, aby im do dutých stebiel nenatiekla voda, a tým by vymrzli.

Liečivá rastlina

Archangelika lekárska má rada vyššie položené miesta, ale dá sa vypestovať aj v záhrade. Podobá sa na kôpor či fenikel a má príjemnú arómu. Na liečebné účely sa najčastejšie využíva jej koreň, ktorý sa zbiera od septembra a suší sa. Archangelikový čaj z koreňa je vhodný pri chrípke, nádche, hnačke, nechutenstve, bolesti hlavy, menštruačnej bolesti, kašli, vysokom krvnom tlaku alebo nespavosti. Obsahuje látky, ktoré sú ideálnou kombináciou pre detoxikáciu, podporu imunity a v neposlednom rade s protizápalovým účinkom.

Cvik, ktorý pomáha 

Tricepsový klik super spevní celé telo. Posaďte sa na okraj stoličky s nohami pri sebe a s pokrčenými kolenami. Potom sa rukami zaprite o  okraje stoličky. Posuňte zadok mimo prednej časti stoličky tak, že horná časť tela mieri priamo nadol. Pokrčte lakte a posúvajte telo dole. Len čo sú paže rovnobežné s podlahou, tlačte sa späť hore. Opakujte niekoľkokrát.

Tlačiť Diskusia