Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Tragický OSUD babičky malého Vaška z komédie Jak vytrhnout velrybě stoličku: Za všetkým boli muži a ...

18.10.2017 Casprezeny.sk

Spomínate si na prísnu babičku Vaška z komédie Jak vytrhnout velrybě stoličku? Hoci bola veľmi talentovaná, jej život vôbec nebol prechádzka ružovou záhradou.

Jak vytrhnout velrybě stoličku 19 obrázkov vo fotogalérii Jak vytrhnout velrybě stoličku

Herečku Janu Dítětovú si pamätáme najmä z úspešných komédii s detským hercom Tomášom Holým - Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Hoci bola veľmi talentovaná, trápenia v osobnom živote poznačili aj jej kariéru. A ako inak, za všetkým boli muži...

Jana Dítětová 19 obrázkov vo fotogalérii Jana Dítětová

V mladosti krásna herečka sa hneď po vojne vydala za režiséra Vladimíra Vlčka, ten však zakrátko emigroval, a ona zostala sama. Neskôr sa vydala za herca Josefa Vinklářa, všetkým dobre známeho ako doktora Cvacha zo seriálu Nemocnica na kraji mesta. Narodil sa im jediný syn Jakub a ich manželstvo po troch rokoch skončilo.

Jana Preissová 19 obrázkov vo fotogalérii Jana Preissová

Hoci ju miloval ruský huslista David Oistrach, ktorý bol ale ženatý, napokon sa do tretice vydala za psychiatra Stanislava Grofa. Ten však krátko po svadbe dostal štipendium v USA a už sa odtiaľ nevrátil.

Do herečky sa neskôr zamiloval holandský historik a vydavateľ Hans Roty, ktorý sa s ňou chcel oženiť a s ktorým čakala dieťa, ale Jana sa nedokázala vzdať herectva ani opustiť Československo, a tak sa vzdala lásky a išla na potrat. S herečkou to postupne išlo z kopca, samotu a nedostatok zaujímavých úloh riešila alkoholom a zomrela celkom opustená.

  Jana Preissová 19 obrázkov vo fotogalérii Jana Preissová

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE