Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Iveta Malachovská prekvapila pravdou o svojom manželstve: Tak toto sa v dnešnej dobe len tak nepočuje!

13.11.2017 Lenka Májiková

Spája ich to, že sú známe a krásne, no každá z nich má vo svojom veku za sebou iné zážitky a skúsenosti.

Iveta Malachovská 5 obrázkov vo fotogalérii Iveta Malachovská

Týchto sympatických žien sme sa opýtali, čo majú na svojom veku najradšej, prečo je lepší ako predchádzajúce obdobia a na čo sa ešte vo svojom živote tešia.

Iveta Malachovská (52): S manželom sa ľúbime viac ako pred rokmi

Myslím, že som si užívala každý vek, nielen tieto roky. Odkedy vnímam, kto som a čo robím, každý deň, mesiac či rok sú šťastným obdobím. Som tzv. slnečné dieťa narodené v júli, ktoré sa stále usmieva a má dobrú náladu. Ak sa predsa len pýtate na súčasný vek, tak ten je spojený aj s radosťou, keď ma nič nebolí. (úsmev) Lebo predsa len som si aj vďaka športu či rýchlemu tempu telo trošku „zhumpľovala“ a keď nebolí, deň je krajší.

Som rada, že mám pri sebe úžasných ľudí, manžela, rodinu, pár skutočných priateľov a veľké množstvo skvelých známych. A čo je úplne najlepšie, je môj vzťah s manželom. Mám pocit, že sa možno ľúbime ešte viac ako pred 27 rokmi. Ako nám vyletela dcéra z „hniezda“, užívame si spoločné chvíle intenzívnejšie. Som šťastná, že sme dokázali prekonať všetky nástrahy a starosti a dopriala by som to každému manželskému páru. Keď rodičia vychovávajú deti a budujú si kariéru, veľa času na lásku či pozornosť nezostáva. Ale keď sa deti vytratia, a vy si stále máte čo povedať, je to najviac na svete. Len je dôležité si to povedať, keď máme 25: Žime tak, aby sme boli aj o 15 rokov pre seba dôležití. Nám sa to podarilo.

Iveta Malachovská 5 obrázkov vo fotogalérii Iveta Malachovská

 

Oľga Feldeková (74): Bolo by fajn, keby sa dal čas zastaviť

Nemám inú voľbu, len si ho užívať, keďže ešte žijem. Zatiaľ som pomerne zdravá, demencia ma ešte nepostihla, kĺby ma nebolia a nemám umelý chrup. Teším sa, že už nemusím byť tehotná, u mňa to boli roky, že sa môžem tešiť z vnúčat (mám ich 9), že sme s manželom viac doma a vedieme nekonečné rozhovory. Mám viac času čítať knižky a pozerať letecké katastrofy. Kto si ale pochvaľuje starobu, klame. Pre moju a staršiu generáciu je ten vek lepší v tom, že žijeme v demokracii, na ktorú sme čakali 42 rokov, a že patríme do Európy, kde sme vlastne patrili vždy. Či sa ešte na niečo teším? Ľudský život je veľmi krátky. Starší ľudia odchádzajú, oplakávam priateľov. Strach z neznáma ma premáha, keď viem, že to čaká aj mňa a blízkych. Bolo by fajn, keby sa dal čas zastaviť. Užívam si teda radšej dnešok a na budúcnosť sa neteším.

Oľga Feldeková 5 obrázkov vo fotogalérii Oľga Feldeková

Jarmila Hittnerová (54): Uvedomujem si sklamania, ale stále pozerám vpred

Čo je to vek? Vek je život – časový úsek od narodenia po smrť... Neviem, či si užívam svoj vek... Snažím sa tento časový úsek svojej cesty tu na zemi využiť a dôstojne prežiť, ale nie je to jednoduché. V dnešnej dobe nevidím žiadne pozitíva, ale keby som mala súčasné skúsenosti a sladkých 25 – 30, tak asi by som si to užívala viac. Dnes si uvedomujem sklamania a podrazy od ľudí, od ktorých by som to nečakala, ale pozerám stále vpred. Teším sa už len na obdobie, keď sa stanem babkou. Hádam sa dočkám.

Jarmila Hittnerová 5 obrázkov vo fotogalérii Jarmila Hittnerová

Elena Vacvalová (59): Nepotrebujem si nič dokazovať, ani sebe, ani iným

Snažím sa užívať si svoj život, nie svoj vek! Takže, je mi úplne jedno, koľko mám rokov, ale snažím sa žiť dnes presne tak „naplno“, ako keď som mala dvadsať! A musím povedať, že dnes si to viem užiť viac! Prečo?! Lebo si už nepotrebujem nič dokazovať, ani sebe, ani iným! Aj keď mi to, samozrejme nefunguje tak, že nepremárnim ani jeden deň... premárnim, to určite! Ale aj tak si s nohami na stole hovorím, že mi je teraz výnimočne fajn... s tými nohami na stole! (smiech)

Čo je najlepšie na vyššom veku, to nech si zodpovie každý sám! Niekto niečo doháňa, niekto sa niečo snaží zabudnúť, niekto si niečo chce ešte užiť... všetkým držím palce, nech im to vyjde! Ja som jedna z nich, niečo doháňam, na niečo chcem zabudnúť... ale najmä som konečne pochopila, že už nič nemusím... Čo bolo predtým, už nezmením... takže sa snažím dnes žiť tak, akoby predtým ani nebolo! Nie je to ľahké, a v podstate ani možné... minulosť vás tak či tak dobehne! Ale teším sa z toho, že som toho v minulosti „napáchala“ dosť na to, aby som si dnes mohla povedať... „Ale veď som si užila!“ Teším sa na zajtra!

Elena Vacvalová 5 obrázkov vo fotogalérii Elena Vacvalová

Táňa Radeva (60): Aj staroba môže byť príjemná

Mám pocit, že už nemusím toľko, čo kedysi. Nemusím toľko upratovať, keďže doma sme len dvaja, nemusím toľko pracovať, lebo staré baby už tak často na obrazovke ani v dabingu nepotrebujú a nemusím sa ani toľko obmedzovať v jedle. Tak áno, je to aj vidieť, ale ako hovorí moja kamarátka Miladka, v našom veku sme buď tučné alebo choré. Ešte mám len 60, takže veľa vecí je ešte príjemných. Zatiaľ vstávam bez pomoci, vybehnem po schodoch, zaviažem si šnúrky na topánkach, spoznávam príbuzných a nemusím variť každý deň. Teším sa aj na dôchodok, predstavujem si ho v zdraví a s blízkymi ľuďmi vedľa seba. To považujem za najdôležitejšie. Taká staroba môže byť príjemná.

Táňa Radeva 5 obrázkov vo fotogalérii Táňa Radeva

Tlačiť Diskusia (6)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE