Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Vyčistili ste si ucho vatovou tyčinkou? Tak si všimnite TOTO! Farba ušného mazu odhalí, čo sa deje vo vašom tele

14.01.2018 bak

Keď si nabudúce vytriete ucho vatovou tyčinkou, pozrite sa, akú farbu má váš ušný maz. Môže totiž veľa prezradiť o vašom zdraví.

Farba ušného mazu môže prezradiť, že niečo nie je s uchom v poriadku. 2 obrázky vo fotogalérii Farba ušného mazu môže prezradiť, že niečo nie je s uchom v poriadku.

Sivý

Ak objavíte na tyčinke sivú farbu, ale nepociťujete žiadne ťažkosti, nemusíte sa znepokojovať. Môže ísť len o prach. Takúto farbu mazu môžu mať najmä obyvatelia veľkých miest, kde ju vzduch znečistený.

Stopy krvi

Toto už môže byť čosi vážnejšie. Ak si všimnete stopy krvi, môžete mať pretrhnutý bubienok. V tom prípade vám hrozia aj rôzne infekcie a zápal ucha, čo môže viesť k zhoršeniu sluchu. Rozhodne odporúčame vyhľadať lekára.

Hnedý

Ak máte nadbytok mazu skôr tmavej farby, môže to znamenať, že ste boli nedávno vystavení veľkej záťaži alebo stresu. Skúste na niekoľko dní zvoľniť tempo a oddýchnuť si v pokojnom prostredí.

Čierny

Ak ste takýto maz objavili iba raz, nemusíte sa obávať. Ak vás však uši svrbia a pocity svrbenia sa zosilňujú, mali by ste vyhľadať doktora, pretože čierny maz môže znamenať aj plesňovú infekciu.

Uši si čistite vatovou tyčinkou len jemne, po okrajoch, aby ste si nezatláčali maz hlbšie do ucha. 2 obrázky vo fotogalérii Uši si čistite vatovou tyčinkou len jemne, po okrajoch, aby ste si nezatláčali maz hlbšie do ucha.

Biely

Môže naznačovať, že vášmu telu chýbajú vitamíny a minerály, najmä železo a meď. Zlepšenie môže nastať, keď zaradíte do jedálnička viac fazule, ovsených vločiek alebo si nasadíte vitamínovú kúru.

Zapáchajúci

Maz s nepríjemným zápachom môže signalizovať infekciu v strednom uchu. Okrem zápachu môžete počuť aj akoby hluk a občas vám v uchu praskne. S takýmito príznakmi rozhodne navštívte odborníka.

Tekutý

Ak ste si všimli zmenu v konzistencii ušného mazu, môže to naznačovať začiatok zápalového procesu. Určite zájdite k špecialistovi.

Suchý

Vysvetlením suchého ušného mazu môže byť nedostatok tukov v tele. Dôvodom môže byť aj dermatitída alebo iné kožné ochorenie, ktoré vám vysušuje pokožku.

Tlačiť Diskusia (2)