Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Menovky na stôl aj na darčeky

17.12.2008 Casprezeny.sk

Malý štítok s menom a neodolateľným pôvabom. Zrazu máte pocit, že ten darček patrí iba vám. Aj označené miesto pri stole je odrazu veľmi konkrétne. Skúste to vziať kreatívne a vytvorte pre svojich blízkych nápadité menovky.

Menovky na stôl aj na darčeky

Poriadok pri stole
Ak čakáte k sviatočnému stolu viac hostí, ideálne je pripraviť si zasadací poriadok. Aký spôsob si zvolíte, závisí naozaj len od celkového štýlu prestierania a od vás. Kto by sa nepotešil, keď uvidí svoje meno žiariť na jabĺčku so zapichnutou horiacou sviečkou?

Stromček pre všetkých
Prečo by nemohol mať každý člen rodiny svoju vlastnú vianočnú ozdobu? Napečiete perníky v tvare srdiečok a polevou na ne vymaľujete mená. A po sviatkoch môžete svoje ozdoby bez obáv zjesť.

Oprášte staré ozdoby
Na ozdoby napíšte fixkou na porcelán mená. Takýto výtvor je odolný proti vode a použiť ho môžete nielen pri slávnostnom stolovaní, ale aj ako menovku na darček.

Štipce trochu inak
Drevené štipce, môžete použiť aj na uchytenie menoviek na darčekoch. Z filcu vystrihnite mikulášske čiapky, kúsok vaty nalepte ako bradu a fixkou domaľujte oči. A Mikuláš je pripravený dohliadnuť, aby sa každý darček správnych rúk.

Nielen na pečenie
Do papierových košíčkov, do ktorých zvyknete schuťou ukladať sladké koláčiky, skúste pre zmenu naservírovať mená hostí. Postačia vám na to len fixky, ktorými na dno košíka napíšete meno.

Hviezdna klasika
Ak vám už neostane veľa času na prípravu zložitejších menoviek, nevzdajte to a ostaňte verné aspoň papierovej klasike. Aby to nebola až taká nuda, ozvláštnite štítok malou ozdobou

 

Tlačiť Diskusia