Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Popraskané cievky na nohách: Čo na ne zaberá?

12.06.2008 Casprezeny.sk

Pod kolenami a na lýtkach sa mi začínajú objavovať popraskané cievky. Máme to v rodine, takže predpokladám, že ich bude len pribúdať. Ako môžem predísť ich ďalšiemu vzniku? Čítala som, že je možné používať kompresívne pančuchy, ale neviem aký typ si mam kúpiť a kedy ich treba nosiť. Viete mi tiež poradiť nejaké prípravky na natieranie /heparin a pod/. Ráno cvičím cievnu gymnastiku, nefajčím a užívam HAK. Zatiaľ mám len pár cievok, ale jedna je dosť výrazná, môžem si to dať odstrániť už teraz? Aká metóda je najlepšia? Misa (26)

Popraskané cievky na nohách: Čo na ne zaberá? 2 obrázky vo fotogalérii

MUDr. Michaela Žemberová Odpovedá MUDr. Michaela Žemberová z Centra zdravia a krásy Interklinik: Pri tvorbe kŕčových žíl a obzvlášť pri genetickej záťaži je dôležité robiť preventívne všetko, čo ste napísali - a síce nosenie kompresívnych pančúch, cvičenie, ďalej je vhodné užívať Ascorutin tbl., resp. jesť potravu s obsahom pohánky, ktorá obsahuje blahodarný rutín, resp. o potrebe ďalšej liečby sa poraďte s cievnym lekárom, ako aj o vhodnom type kompresívnych pančúch. Ak už žily vidno, dajú sa odstrániť - postupov je niekoľko, závisí od hrúbky a farby žiliek, používa sa buď cievny laser / na žilky červené, fialové, modré / alebo sklerotizácia / žily zelené /.

Máte problém? Pomôžeme vám ho vyriešiť!
Svoje otázky ohľadom dermatologických problémov, vypadávania vlasov, plastickej a estetickej chirurgie môžete zasielať na e-mail radime@ringier.sk. Svoje otázky zasielajte s diakritikou, uľahčuje to prácu pri ich redakčnom spracovávaní. Odpovedať vám bude profesionálny tím lekárov z Centra zdravia a krásy INTERKLINIK.

77712

Tlačiť Diskusia