Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Dámy, chcete sa zbaviť celulitídy? Vieme ako na to!

03.04.2009 Casprezeny.sk

Aj vy patríte medzi ženy, ktoré trápi takzvaná pomarančová koža? Netrápte sa, máme pre vás tip ako sa jednoducho a rýchlo zbavíte tak obávanej celulitídy.

ilustračné foto ilustračné foto

244668

Kto je Mgr. Antónia Mačingová?
Expertka na zdravú výživu, napísala dve knihy, ktoré vyšli pod názvami Zhubněte jednou provždy a Najedzte sa do štíhlosti. "V minulosti som sa často stretávala s otázkami zo strany žien, ale aj mužov, ktorí mali problémy s väčším množstvom tuku na tele. Pýtali sa, čo by mohli zjesť, aby sa nasýtili a nepribrali.
To ma motivovalo k zostaveniu takej skladby stravy, aby v priebehu 6 - 8 týždňov (nesľubujem zázraky za pár dní) ľudia pocítili a videli účinky. A verte mi, nikto, kto sa pre tento spôsob očistného stravovania rozhodol netrpel hladom," tvrdí Antónia Mačingová.

Dobrý deň, mám 33 rokov, meriam 169 cm a vážim 82 kg. Chcela by som upraviť jedálny lístok. Cez deň toho veľa nezjem, ale na sladké mám chuť stále. Skúšala som rôzne diéty, ale stále nič. Váha ide hore a hore. Skúste mi poradiť. (Čitateľka)

Keďže cez deň neprijímate potravu (predpokladám teda, že ani neraňajkujete) telo si žiada energiu. A keďže sladkosti a čokoláda sú najrýchlejším zdrojom energie, siahnete po nich. Telu ale nedodáte žiadne potrebné živiny, a teda ste podvyživená. Viem, znie to divne, ale je tomu tak. Telo zadržiava vodu a tuk. Ak začnete pravidelne prijímať vhodne zvolenú a pripravenú stravu, postupne sa tohto problému zbavíte. Je však potrebné odhodlanie, disciplína a výdrž! Prečítajte si moje knihy, dozviete sa v nich, ako si môžete postupne tento problém odstrániť.

Vážená pani Mačingová, chcela by som Vás požiadať o odbornú radu. V minulosti som mala dosť časté a stále sa opakujúce zdravotné problémy. Postupne sa mi podarilo zistiť, že sú spôsobené prekyslením môjho organizmu. Postupne sa mi podarilo organizmus odkysliť. Aspoň si myslím, nakoľko PH moču sa pohybovalo okolo 7, a taktiež mi prešli zdravotné problémy, a už sa nevracali. Pred 3 mesiacmi som otehotnela. Asi od začiatku druhého mesiaca tehotenstva som začala mať dosť veľké problémy s trávením. Často ma naťahovalo, síce som zvracala minimálne (čo je asi normálne), ale začalo ma veľmi nafukovať a mala som problémy s vetrami. Boli to príšerné bolesti. Nafukovanie začínalo poobede a k večeru sa zhoršovalo. Počas noci ustúpilo. Začala som bývať veľmi unavená, vyčerpaná a podráždená. Skúšala som zmeniť stravovanie, dodržiavala som pitný režim, pila bylinkové čaje- nič nepomáhalo. Môj gynekológ povedal, že to nesúvisí s tehotenstvom, čomu neverím. Tieto problémy mám stále, aj keď sa mi zdá, že sú miernejšie. Chcela by som Vás poprosiť o informáciu, či tieto stavy môžu mať niečo spoločné s prekyslením organizmu, a či to môže nejako ovplyvniť vývoj a zdravie dieťatka. Bola by som veľmi rada, ak by ste mi vedeli poradiť, ako tieto problémy zmierniť. (Čitateľka Ivana)

Potrebujem vedieť čo konzumujete. Neviem zloženie vášho jedálnička. Môže sa to stať vtedy, ak konzumujete údeniny. Ale bolo by najlepšie, ak by ste mi napísali čo konzumujete.

 

Dobrý deň pani Mačingová, mám 25 rokov, 59 kg a meriam 165 cm. Nemám nadváhu, to je pravda, no stres, káva a asi aj nezdravá životospráva mi zanechali stopy na stehnách. Často som bývala chorá, veľa pohybu som nezvládla. Momentálne som si upravila stravu tak, že jem každé ráno müsli a snažím sa piť 1- 2 litre za deň. Myslím, že na tú váhu to úplne stačí. Mám však miernu celulitídu, ktorá sa vyskytuje na stehnách. Trošku teraz športujem a masírujem – dúfam, že to pomôže. Čo je však pre mňa ťažké je, že v takmer každej diéte alebo chudnúcej kúre sú mliečne výrobky, ktoré ja kvôli intolerancii na laktózu nemôžem. Viete mi odporučiť niečo, ako dosiahnuť lepšiu postavu jednoduchšími cvikmi? (Niečo čo nie je veľmi namáhavé na kolená. Plávať nemôžem kvôli určitej chorobe). (Čitateľka Jana)

A okrem müsli na raňajky (čím ich zalievate) čo jedávate? Tuk sa vytvára z vysokého príjmu cukru v strave (aj toho skrytého cukru) a jestvuje veľa druhov cukru, tak porozmýšľajte nad tým, čo konzumujete. Müsli ja veľmi nedoporučujem. Celulitída sa vytvára, ak sa bunka naplní tukom a vodou. Môžete to odstrániť masážami, a zvýšeným príjmom vody (až 4 litre denne). Masáž a voda podporia činnosť lymfatického systému a odstráni toxíny nahromadené v bunke. Doporučujem piť vlažnú prevarenú vodu, má silný očistný efekt. Podľa toho, čo tu čítam, mi to vychádza na plesne. A vysoký objem cukrov v strave iba podporuje proces prekyslovania a množenia plesní.

Antónia Mačingová


Svoje otázky môžete posielať na mailovú adresu poradna@lesk.sk! Odpovede na nové otázky nájdete na Lesk.sk každú sobotu.

244656 V knihe " Zhubněte jednou provždy" od Antónie Mačingovej nájdete 28-dňový program stravovania - najúčinnejší program pri odkyslení organizmu, ktorý očistí vaše telo, doplní potrebné živiny a antioxidanty. Z uvedených receptov sa môžete najesť do úplného pocitu nasýtenia. Knihy Antónie Mačingovej si môžete objednať na www.martinus.sk
PORADNE: chudnutie (1) , RADA (6) , RADA (1) , aky bude rok 2014 (1)
Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE