Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Máte tučné nohy? Ideálny obvod stehna je viac ako 60 centimetrov

26.10.2009 Eva Hrdinová

Neznášate svoje tučné stehná a veľký zadok? V tom prípade máme pre vás dve príjemné správy. Objemnejšie stehná sú zdravšie ako tie chudé....

Ideálny zadok je taký, ktorý sa páči vášmu partnerovi. Ideálny zadok je taký, ktorý sa páči vášmu partnerovi.

...a zadok si vytvarujete aj počas prechádzky, len sa treba dobre obuť.

Silné stehná sú zdravé

Máte tučné stehná? Ak sa vám doteraz nepodarilo zhodiť z týchto najproblematickejších častí tela a na liposukciu by vás nikto nedostal, možno vás poteší správa z najnovšieho výskumu. Tučné stehná sú zdravšie ako tie chudučké. Zatiaľ čo tuk na bruchu a v oblasti pása je veľmi nebezpečný, lebo zvyšuje riziko ochorenia srdca, tuk v stehnách má vraj opačný účinok. Výskum vzťahu medzi zdravím srdca a tvarom postavy tisícok mužov a žien dokázal, že silnejšie stehná u žien majú dokonca ochranný vplyv na srdce. Inak povedané, dámy s objemnými stehnami a útlym pásom sú menej ohrozené chorobami srdca. „Malý obvod stehien podľa všetkého súvisí so zvýšeným rizikom rozvoja choroby srdca alebo s predčasným úmrtím,“ tvrdí o výsledkoch štúdie profesor Berit Heitmann.

Aké je ideálne stehno?

Podľa autora štúdie je ideálne, ak majú ženy obvod stehna väčší ako 60 centimetrov. A tomu už sa povie parádne stehno! Ak má, naopak, menší obvod, potom je jeho majiteľka viac ohrozená chorobami srdca a ciev. Pýtate sa prečo? Súvisí to zrejme s „výrobou“ inzulínu. Ženy so štíhlymi stehnami majú nižšiu produkciu tohto hormónu a práve nedostatok inzulínu vedie k cukrovke, ktorá môže srdce poškodzovať. Najhorším typom postavy je teda tzv. jablko, pri ktorom je väčšina tuku uložená v hornej časti tela a najmä v páse a na bruchu. Naopak hrušky sú z hľadiska zdravia srdca a ciev na tom podstatne lepšie.

Svaly trénujte aj počas bežnej chôdze

Mať pekný zadok je sen mnohých žien, no dosiahnuť ho je minimálne také ťažké ako štíhle nohy. Našťastie, dnes už nemusíte cvičiť do nemoty v posilňovni, stačí si obuť špeciálne tenisky a ísť hocikam. Pešo do práce, na nákupy, s deťmi do škôlky či na prechádzku do parku. Špeciálne tenisky, ktoré dostať už i na Slovensku, majú v prednej a zadnej časti podrážky zabudované balančné vankúšiky. Tie vytvárajú prirodzenú nestabilitu pri každom kroku a to núti dôležité svaly nôh a sedacie svalstvo k intenzívnejšej činnosti a podporuje ich spevňovanie. Princíp je podobný ako pri balančnom cvičení či toľko odporúčanej chôdzi naboso v piesku. Pozor, aj keď také topánky nosia takmer všetky zahraničné celebrity, nejde o módny výstrelok ničiaci nohy. Podľa ortopedičky MUDr. Martiny Frištákovej spĺňajú všetky parametre kvalitnej a zdravej obuvi. Vďaka teniskám s vankúšikmi si navyše možno trénovať a tvarovať svaly zadku aj pri bežnej chôdzi.

Vypočítajte si ideálny zadok

To je aký? pýtate sa. Nuž taký, ktorý sa páči vášmu partnerovi. Existuje však ešte superideálny, ktorý vypočítali odborníci na ženskú krásu. Tí pripravili špeciálny vzorec, ktorý uvádza do správneho pomeru ideálne ženské proporcie. To, či máte ideálny zadok, si vypočítate podľa nasledujúceho vzorca: obvod pása (OP) delené obvod bokov (OB) rovná sa index vášho zadku. Index perfektného zadku je 0,7. Najlepšie výsledky z celebrít má vraj speváčka Kylie Minogue, vychádza jej 0,702.

Tlačiť Diskusia (1)