Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Z ruky toho vyčítate veľa! Sledujte si čiary na dlani

01.04.2010 Casprezeny.sk

Ruky sú zrkadlom našej duše, tvrdí švajčiarska analytička rúk Alice Funk. Vysvetľuje, čo všetko odzrkadľujú a ako to môžeme pre seba zužitkovať.

Hovorí sa, že ruky sú zrkadlom do duše. Hovorí sa, že ruky sú zrkadlom do duše.

Prichádzajúce milostné drámy? Požehnaný stav? Smrť babičky? Veľa ľudí si čítanie z dlaní spája s veštkyňami a pochybnými jasnovidkami z trhoviska. To je však predsudok, ktorý chce Alice Funk vyvrátiť a tvrdí: „Čítanie z ruky nemá s veštením nič spoločné.

Budúcnosť sa pri tom nedá vidieť. Skôr tam môžeme odhaliť nadanie, výzvy, silné stránky, ale aj slabosti a poten ciál. Analýza ruky je najviac porovnateľná s analýzou písma, teda grafológiou.“

Srdce, hlava, život a osud

Chirológia (analýza ruky) nie je merateľnou vedeckou metódou. Zakladá sa na tradíciách z Indie, Číny a Blízkeho východu a siaha až do biblických čias. V centre mnohých významových možností sú hlavne línie srdca, hlavy, života a osudu. Odborníci si vždy pozrú obe ruky, pretože tie môžu byť dosť odlišné. „Pravá ruka,“ hovorí Alice Funk, „ukazuje, ako sa osoba prejavuje na verejnosti.

Ľavá ruka zase prezrádza veci o intímnej a rodinnej stránke.“ Štyri línie môžu byť prerušované, posplietané, alebo tvoriť „ostrovčeky“ či „bublinky“. Práve tieto nepravidelnosti na jednej línii znamenajú starosti a zmätok, vysvetľuje analytička. Ak napríklad ležia na línii srdca, takýto človek máva silné výkyvy pocitov.

Čím začať?

Línie na ruke majú aj rôznu kvalitu. Zatiaľ čo rovné línie poukazujú na analytického ducha, tie ohnuté a zakrivené vyjadrujú pocity. Dlhé alebo krátke línie a čiary zase hovoria o tom, ako často, alebo ako málo sa človek danou oblasťou zapodieva. Čím treba začať, ak chceme vyskúšať analýzu ruky? „Ako začiatočníci sa skúste najprv zaoberať líniou srdca,“ odporúča Alice Funk „je totiž najdôležitejšou čiarou a aj tak zväčša každého najviac zaujíma. Nakoniec by ste sa mali venovať línii nadania. Tá sa číta najťažšie.“ Analytička ešte nakoniec vyvráti jednu poveru: „Dĺžka čiary života nehovorí vôbec nič o dĺžke života.“


Línia srdca

532429Žiaden človek nemá štyri čiary srdca. Tento obrázok ukazuje len rôzne možnosti „cesty“ tejto línie u rôznych ľudí. Ako vyzerá tá vaša?

A Kratšia a ohnutá čiara patrí vášnivému a dobrodružnému typu človeka.

B Toto je krátka čiara človeka, ktorý miluje slobodu a nerád sa viaže.

C Dlhá čiara označuje nápomocný, sociálny typ človeka.

D Rovná čiara patrí nápaditému človeku, ktorý rád experimentuje a miluje komunikáciu.


Línia hlavy

532430Ako vyzerá vaša línia hlavy? Obrázok schematicky ukazuje priebeh u rôznych ľudí. Ak je čiara dlhá, patrí vyslovenému mysliteľovi.

A Rovná čiara svedčí o zdravom rozume, ktorý vždy hneď odhalí jadro problému.

B Rovná dlhá čiara patrí priamočiaremu človeku, ktorý má analytické myslenie.

C Ohnutá línia prezrádza kreatívny a intuitívny typ človeka.

D Človek s neobyčajnou schopnosťou vcítiť sa do pocitov druhých má takúto líniu hlavy.


Čiara života

532431Tento obrázok ukazuje tri rôzne čiary života. Napovedá nám niečo o vzťahoch v rámci rodiny. Podobá sa vaša čiara života na niektorú z týchto?

A Ste dobrodružný a cestovateľský typ, ktorý možno žije ďaleko od domova.

B Ak vaša čiara života začína v strede ruky, ste síce na život a celý svet zvedavá, avšak oceňujete aj bezpečie a pohodlie domova.

C Ak začiatok čiary leží pri palci, je jasné, že bezpečnosť štyroch stien a podpora rodiny je pre vás to najdôležitejšie.


Línia osudu

532432Tu vidíte rôzne naznačenia čiary osudu. Zistili ste, že takáto čiara u vás chýba? To znamená, že žijete bez cieľov a plánov, ste nespokojná sama so sebou, ale aj so svojím okolím.

A Táto čiara patrí človeku, ktorý svoju kariéru a ciele s radosťou rozvíja a hľadá nové skúsenosti.

B Táto línia patrí tomu, kto vie, čo chce, a tým smerom sa aj uberá. Rovnako je však aj tvrdohlavý a jednotvárny.

C Pri tomto type línie osudu má rodina veľký vplyv na voľbu povolania, dôležité sú aj tradície.


Význam čiar

1. Línia srdca

Je hlavnou líniou, ktorá križuje dlaň najbližšie k prstom. Vypovedá o pocitoch a vzťahoch.

2. Línia hlavy

Je hlavnou líniou, ktorá križuje dlaň v strede ruky, prezrádza racionalitu a spôsob myslenia.

532428

3. Čiara života

Je to jedna z hlavných línií, ktorá sa nachádza v záhybe okolo palca. Ukazuje, ako je človek rodinne založený.

4. Línia osudu

Táto hlavná línia predstavuje životné poslanie – povolanie, cieľavedomosť a pocit zodpovednosti.


Dĺžka prstov

Pri priemernej ruke je prostredník najdlhším prstom, ukazovák a prstenník sú približne rovnako dlhé. Ak je ukazovák obzvlášť dlhý, máte silu a vlastnosti ako cieľavedomosť a autoritu. Môžete dokonca pôsobiť dominantne.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE