Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Vajcia, chren, likér. Na čo nesmiete zabudnúť na Veľkú noc

01.04.2010 Casprezeny.sk

Či už naplnené šalátom, alebo čokoládové s hračkou či vaječným likérom, sú všade. Invázia vajec na Veľkú noc sa nedá prehliadnuť.

Vajíčka sú v kurze celý rok. Vajíčka sú v kurze celý rok.

Vajcová invázia

Zo všetkých potravín sú vajcia celoročným trhákom. Čerstvé obsahujú kvalitné bielkoviny, pomerne malé množstvo tukov, vitamíny a minerálne látky. Pozor však na cholesterol v žĺtku.

Voňavý chren

Na žiadnom sviatočnom stole nesmú chýbať vajíčka natvrdo, šunka a k tomu dobrý voňavý chren či už doma naložený, alebo kupovaný v obchode. Pozitívny účinok chrenu sa prejavuje najmä pri konzumácii mastných jedál, keď dráždi sliznicu žalúdka, a tak povzbudzuje črevá do trávenia. Konzumácia chrenu zvyšuje aj odolnosť organizmu, lieči nádchu, chrípku a posilňuje pečeň.

Sladký likér pre deti

Deň vopred povaríme konzervu sladeného kondenzovaného mlieka 2 hodiny vo vode. Na druhý deň nad parou vyšľaháme 4 žĺtky spolu s 3 balíčkami vanilínového cukru, keď zmes začne tuhnúť, pridáme skaramelizované kondenzované mlieko. Nápoj po vychladení prelejeme do fľaše a skladujeme v chlade. Podávať môžeme v čokoládovom vajíčku alebo zmrzlinovom kornútku.

Kvetinové posedenie

Popustite uzdu svojej fantázii a pozvite jar až k vášmu stolu. Stačí, ak na stôl naaranžujete zopár kvetov, zapálite sviečky a raňajky či obed budú nielen krajšie, ale aj voňavejšie.

Tlačiť Diskusia
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE