Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Leto verzus farba: Je načase použiť nové zbrane!

12.08.2010 Casprezeny.sk

Pred týždňom to bol ešte žiarivý a nádherný odtieň. Stačilo však vyjsť na slnko a nezostalo po ňom ani stopy. Ani vás to už nebaví?

V sparnom lete nič nové pod slnkom. Vlasy si robia, čo chcú, aj keď sa im v tom snažíte všemocne zabrániť. Farba stráca intenzitu už po druhom umytí, o objeme môžete akurát tak snívať a oslňujúci lesk je nateraz vaša nedosiahnuteľná méta. Ostrihať, zafarbiť, počkať do jesene? Ale prečo?

Skúste ísť na to z opačného konca a pozrieť sa na problém pekne od korienkov. Základom super hrivy je perfektný strih a kvalitná farba, ktorú nemusíte obnovovať každý mesiac. Stačí poznať zopár profi trikov a z odrastených korienkov dokonca budete profitovať. Neveríte? Tak čítajte ďalej.

1. Voľný štýl

Správny strih môže výrazne ovplyvniť intervaly medzi jednotlivými farbeniami. Ofina, vlny, postupné prestrihanie či nedbalý free účes pomôžu zamaskovať odrastené korienky. Dlhé ťažké, nebodaj mastné, vlasy v rovnakej dĺžke priľahnú na temeno a zničia akúkoľvek žiaru. Decentný postupný strih je oveľa vďačnejší. Vlny tiež pomáhajú rozbiť jednoliatosť, zmena farby je menej nápadná.

2. Na vlnách objemu

Čím väčší objem vytvoríte na temene, tým menej viditeľné sú odrastené korienky. Vašou povinnou výzbrojou by mali byť korienkové tužidlá a peny, veľké natáčky a husté hrebene. Jemné natupírovanie vlasov nedovolí korienkom spľasnúť. Ak to všetko podporíte elastickým lakom na vlasy, máte vyhraté.

3. Ak ste blondína

Umývajte si vlasy častejšie, aby ste oživili korienky a pomohli im splynúť s dĺžkou vlasov. Rozjasňujúce šampóny sú náhradou za farbenie. Jemne zmývajú nečistoty, ktoré môžu stmaviť blond farbu, pričom dodávajú objem a lesk.

4. Dočasná kamufláž

Polopermanentné farbiace perá potlačia ostré prechody medzi farbenými a prirodzenými vlasmi. Vyzerajú ako fixka alebo špirála a ideálne sa hodia na zamaskovanie zopár šedivých tulákov alebo na jemné doladenie vyrastených miest.

5. Vyfarbite sa

Pri farbení korienkov máte viacero možností. Môžete použiť farbiace šampóny, peny alebo trvalé farby, špeciálne určené na korienky, alebo jednoducho klasickú farbu, na akú ste zvyknutá. Pri vyberaní odtieňa sa zamerajte na váš prirodzený odtieň, nie na slnkom vyťahané a vyblednuté konce. Farbu najskôr nanášajte na miesta, kde sú korienky najviditeľnejšie. Po piatich minútach ju rozotrite do celých dĺžok, aby sa zmiešala s vaším odtieňom.

6. Šampóny na farbené vlasy

Potláčajú línie medzi farbenými a prirodzenými vlasmi. Aj keď nedokážu úplne skryť farebné odlišnosti, dlhšie udržia celkový odtieň jasný a žiarivý. Ideálne je použiť šampón alebo kondicionér na udržanie farby raz za týždeň. S jeho nasadením by ste mali začať hneď, ako ste si zafarbili vlasy.

7. Lesklá starostlivosť

Stylingové prípravky s leskom dodajú účesu potrebný jas a vytvoria lichotivý objem. Profesionálni kaderníci ich odporúčajú používať pravidelne medzi každým farbením vlasov.

8. Horúce rozjasnenie

Klasický prúžkovaný melír a vyblednuté konce obstoja akurát tak na pláži. Ak túžite po slnku vo vlasoch, ideálne je presvetliť niekoľko prameňov v okolí tváre. Mimoriadne zvodný efekt dosiahnete, ak rozjasňujúca farba bude príbuzná vášmu prirodzenému odtieňu. Veľké farebné kontrasty sa už nenosia.

 

7 Šampóny na farbené vlasy

Potláčajú línie medzi farbenými a prirodzenými vlasmi. Aj keď nedokážu úplne skryť farebné odlišnosti, dlhšie udržia celkový odtieň jasný a žiarivý. Ideálne je použiť šampón alebo kondicionér na udržanie farby raz za týždeň. S jeho nasadením by ste mali začať hneď, ako ste si zafarbili vlasy.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE