Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Iveta Bartošová? Rozklad osobnosti, z ktorého až mrazí

07.09.2010 Casprezeny.sk

Speváčka Iveta Bartošová mala počas piatich televíznych večerov možnosť predviesť divákom, v akom stave je po psychickej aj fyzickej rehabilitácii.

Iveta Bartošová so svojím producentom Jarkom Šimkom počas DOD Markízy 2010. Iveta Bartošová so svojím producentom Jarkom Šimkom počas DOD Markízy 2010.

Bohužiaľ dojem, ktorý zanechala, je vo svojej autentickej sile tragickejší, než plejáda pikantností, o ktorých sa jej pričinením píše v novinách, píše Františka Čížková.

Šancu objaviť sa na obrazovke v hlavnom vysielacom čase dala Ivete TV Prima v pseudokuchárskej reality show Kapor na torte. Bartošová v nej predstavovala spolu s pornoherečkou Dolly Buster iste najatraktívnejšiu aktérku. Diváci na ňu boli zvedaví.

Iveta skrátka dostala skvelú príležitosť prezentovať svoje (koľké už?) znovuzrodenie. Poprieť reči o zmätenosti, vyhorelosti a neprofesionálnej nespoľahlivosti, ktoré o nej kolujú. To sa jej bohužiaľ nepodarilo. Svojím prejavom negatívnu povesť psychicky labilnej, na hrane nesvojprávnosti balansujúcej ženy naopak deň po dni potvrdzovala.

Proklamatívna pohoda verzus realita

Divák musel stuhnúť už v prvom dieli, kedy Iveta kŕčovito a navýsosť infantilne predvádzala svoju zmenu. Nový život, noví priatelia, s ktorými tvorí báječné veci. Zničujúci manžel je minulosťou, speváčka sa zadúša šťastím, a topí sa v pozitívnych vibráciách. Ďakuje anjelom.

Onú tak veľmi zdôrazňovanú plusovú energiu však čoskoro potom na Ivete nebolo poznať. Na úvodnú večeru do Košíc sa vypravila nenalíčená, s neumytými vlasmi. Romantické minišaty v baby doll štýle jej na dievčenským peli nepridali a hrubá vesta sa skôr hodila na hory ako spoločenskú večeru. Iveta vyzerala ako po fláme. Pôsobila roztrasene, na pokraji kolapsu. Keď jej po hysterickom výstupe hostiteľky Mojseovej prišlo zle, nikoho neprekvapila.

629242:gallery:true:true:true

Ivetu Bartošovú mohli diváci v kuchárskej show vidieť častejšie s pohárikom v ruke než s vareškou.

Na druhý deň, keď pozývala k stolu ona, to bolo lepšie. Čo do vzhľadu aj modelov, aj keď ich výber pôsobil chaoticky a dosť nezmyselne rovnako ako väčšina toho, čo Iveta po celú show hovorila a robila. Glamour kreácie ráno do mäsiarstva, nudné vrece na večeru ... Hostí nepozvala k sebe, ale do požičaného domu, pretože v tom svojom jej chýba riad, nábytok, utierky. Ani oblečenie tam vlastne nemá. Kým ona pilne pracovala, manžel, o ktorom už nikdy nechce hovoriť, vraj všetko odniesol...

Iveta skrátka aj pri svojom súčasnom, tak vyzdvihovanom šťastí, neodolala svojej natoľko obľúbenej životnej role obete, ktorú vďaka postihnutiu zvanému bájne klamstvo zvláda perfektne. Bez ohľadu na to, akú dohru budú mať jej slová u pracovníkov sociálnej starostlivosti, ktorí jej život kvôli synovi Arturovi sledujú.

Tragický optimizmus trosky

Trapasov, ktorých sa Iveta dopustila, bolo viac. Zo štyroch pozvaníi sa dvakrát dostavila neskoro, raz dokonca o štyri hodiny .. Inokedy pre zmenu pri stole pobudla iba v závere kvôli nevoľnosti. Oveľa horšie však boli neustále, únavne monotematické, značne nevierohodné reči o pozitívnej energii. Eufória zo zmysluplnej práce, eufória z partie mladých a nádejných chlapcov, ktorí s ňou pracujú.

Kondičný tréner, štylista, vodič a geniálny skladateľ jej údajných hitov, verný tieň Shimi, ktorý Bartošovej bytostne rozumie. Trápne ochotnícke objímanie stromov, dodávajúcich energiu šťastne vyčerpanej Ivete, ktorá nespí, cvičí a spieva o život ... Nevkusne aktívne promo zamýšľaného comebacku a nových piesní. To všetko prešpikované infantilnými zdrobneninami a neuveriteľne pozitívnym myslením.

Tiež veľa hluchých viet, záplava fráz, plané filozofovanie. Popletené výrazy, klokotavý smiech. A do toho detail kamerou snímaných očí štvanca. Lesklých a horúčkovitých ako po fláme. Odhalené nohy vo vrecovitých šatách a vždy vysoké podpätky - súčasť imidžu novej Ivety budiacej dojem mechanickej bábky, ktorá nevie, čo hovorí.

Niet jej pomoci

Taká je Iveta dneška - speváčka, ktorá sa chce vrátiť na výslnie. To, čo predviedla, nie je sústo pre škodoradostné pobavenie nad trápnosťou druhého. Smiať sa môžeme podnikateľovi Hájkovi, ktorý si pletie hľuzovky s vodným slimákom. Smiať sa môžeme nedotknutej žene z ľudu. Nie Ivete - zlomenej, psychicky chorej žene, ktorá je absolútne mimo. A za pomoci alkoholu plus klamlivých predstáv uteká do zdanlivo bezpečného sveta klamných ilúzií. Bohužiaľ sa zatiaľ vždy nájde niekto, kto jej v tom pomôže.

Anjeli, ktorým Iveta s lacnou teatrálnosťou ďakuje, z nej ťažobu pomyselného kríža neodoberajú. Ona si na ne za ich účasti naopak ešte pridáva a klesá ešte nižšie. A niet jej pomoci...

Zdroj: Blesk.cz

Ivetu Bartošovou mohli diváci Primy tento týden vidět v kuchařské show, kde byla častěji viděna se sklenkou v ruce než s vařečkou
Tlačiť Diskusia (3)