Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Túžite po lesklých vlasoch a čistej pleti? Skúste citrón

24.10.2010 Beata Suchá

Viete, ako súvisí krása a citrón? Najvýraznejšou kozmetickou vlastnosťou tohto južného ovocia je vôňa. Signalizuje sviežosť a vyvoláva dobrú náladu.

Citrónová šťava sa hodí do mlieka ako odličovač aj na prípravu vajíčkovo - citrónového šampónu. Citrónová šťava sa hodí do mlieka ako odličovač aj na prípravu vajíčkovo - citrónového šampónu.

To však nie je všetko. Výnimočné miesto má aj v oblasti starostlivosti o vlasy.  Navracia im lesk a vitalitu. Môžete to vyskúšať aj doma tým, že si pripravíte vajíčkovo - citrónový šampón.

Ako na to

1 žĺtok zmiešajte s 1 PL rumu alebo koňaku a šťavou z polovice citróna. Môžete pridať aj 1 PL piva. Vzniknutú zmes použite ako normálny šampón, nechajte krátko pôsobiť a poriadne vymyte. Vaše vlasy nadobudnú nevídaný objem a lesk.

Citrónová šťava aj ako odličovač

Ak nemáte poruke odličovač, namočte kozmetický tampón do mlieka s pár kvapkami citrónovej šťavy a vyčistite si ním pleť. Partie okolo očí však vynechajte. Účinne tak odstránite mejkap a nečistoty, pleť sa navyše jemne stiahne a vyhladí. Používajte ho príležitostne.

PORADNE: aky bude rok 2014 (1)
Tlačiť Diskusia