Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Pipi Dlhá Pančucha: Nikdy som nebola nezbedná

14.11.2010 Casprezeny.sk

Kto by si ju nepamätal? Roztopašné dievča s ryšavými vlasmi, veľkými zubami a pehami zvané Pipi Dlhá Pančucha, ktorú stvárnila herečka Inger Nilsson (51).

Aká podoba, Inger sa na Pipi stále podobá. 6 obrázkov vo fotogalérii Aká podoba, Inger sa na Pipi stále podobá.

Pipilota Viktuália Roleta Zlatka Pančušisková Eiframová – deväťročné pehavé dievča s ryšavými vrkočmi, ktoré vždy vymyslí nejakú neplechu a hovorí si Pipi. Žije vo vile Vilôčke, má opičku Pána Galána a koňa Alfréda.

Jej predstaviteľka Karin Inger Monica Nillson mala len desať rokov, keď jej úloha nezbednej Pipi z knihy švédskej spisovateľky Astrid Lindgrenovej ovplyvnila život. Vďaka nej je populárna dodnes. Dnes má Švédka už po päťdesiatke a pri príležitosti festivalu detských filmov Juniorfest sa objavila aj v Plzni, aby si zaspomínala na svoju najslávnejšiu úlohu a porozprávala zážitky z nakrúcania.

Chcela byť Pipi

Inger Nillson sa narodila v malom švédskom mestečku Kisa. Keď švédska televízia hľadala dieťa pre úlohu pehavej Pipi, poprosila rodičov, či by nemohli poslať jej fotku. Stalo sa a potom, čo režisér Olle Hellbom navštívil deti, sa rozhodol pre Inger. „Keď som začínala, mala som osem rokov. Do školy sa veľmi chodiť nedalo, preto nás chodila doučovať učiteľka. Aj tak som nebola veľmi dobrá, ale nebojte sa, písať a počítať ešte viem,“ reagovala Švédka na otázky svojich fanúšikov v Plzni.

671734:gallery:true:true:true

Inger prehovorila rodičov, aby poslali jej fotku do televízie.

Malá Inger však nikdy nebola taká nezbedná ako Pipi. „Koniec koncov nie som ani teraz. Poriadny lapaj skôr bola Maria, ktorá hrala Anniku. Tá by sa skôr hodila na Pippi,“ povedala. So svojimi filmovými kamarátmi sa stretáva dodnes. Zakaždým, keď sa Pär Sundberg alias Tommy stretne s Mariou a Astrid, má pocit, akoby sa stretol so svojimi sestrami.

Problémy s Pánom Galánom

Kto by si nepamätal Pána Galána a jej koňa Alfréda? „Natáčanie so zvieratami je vždy problematické. Mojim miláčikom bol kôň, vďaka ktorému som sa naučila jazdiť. Problém bol s opičkou, ktorá ma neustále ťahala za vrkoče. Keď mi sedela na ramene, často ma ocikala a okakala,“ smeje sa predstaviteľka Pipi. Spomenula si aj na príhodu, ako raz opička utiekla štábu a schovala sa v ateliéri do plechovky s farbou. Nikde ju nemohli nájsť. Keď sa to podarilo, opica bola celá od farby.

671730:gallery:true:true:true

Inger priznala, že štábu robila veľké problémy opička Pán Galán.

Inger Nillson sa vďaka predstaviteľke Pipi dočkala v roku 1975 aj španielskej televíznej ceny TP de Oro, ktorá je v krajine považovaná za najvyššie televízne ocenenie. Okrem Pipi si ešte zahrala slúžku vo filme Emil Neplecha a niekoľkokrát sa ocitla v divadle. V roku 2006 jej nemecká televízna produkcia ponúkla postavu súdnej lekárky Ewy v detektívnom seriáli. V dobe, keď nefilmovala a nevenovala sa divadlu, pracovala v Štokholme ako sekretárka u lekára.

Tlačiť Diskusia