Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Najkrajší muž sveta Peter Menky musel jesť len ryžu!

28.11.2010 Casprezeny.sk

Odišiel na Taiwan s cieľom zvíťaziť a stalo sa! Najkrajším a najfotogenickejším mužom sveta sa stal prvýkrát v histórii Slovák Peter Menky (24).

Najkrajší muž sveta Peter Menky. 25 obrázkov vo fotogalérii Najkrajší muž sveta Peter Menky.

Keď pred rokom nahradil Martina Šmahela v pozícii slovenského Muža roka, ešte nik nevedel, kam to dotiahne. Včera sa mu však definitívne podarilo poraziť 54 krásnych súperov z celého sveta, predovšetkým z Gibraltaru, Brazílie, Ameriky a Taiwanu.

Všetkých tromfol

Mužská súťaž krásy Manhunt International je obdobou ženskej Miss Universe, na ktorej súťažia víťazi z jednotlivých krajín. Aj tento rok sa na nej zúčastnili najkrajší muži z Malty, Španielska, Nepálu, Českej republiky, Kostariky a mnohých ďalších štátov. Slovensko na nej má práve vďaka Petrovi Menkymu prvýkrát vo svojej histórii nielen svojho zástupcu, ale aj víťaza. Peter získal okrem titulu Najkrajší muž sveta aj titul Mr. Photogenic.

677151:gallery:true:true:true

Najkrajší muži. Peter druhý zľava.

"Ešte si tú slávu ani poriadne neužil. Bol nesmierne unavený z príprav. Chlapci každý deň trénovali do rána a cez deň sa stretávali s najvyššími predstaviteľmi v krajine," povedala Petrova priateľka Monika Dylowicz, ktorá bola z jeho víťazstva v šoku. "Plačem, plačem a stále plačem, láska moja," napísala na Facebook po tom, čo sa dozvedela výsledky súťaže. Peter vzišiel ako víťaz po 4 a pol hodinovej šou a dnes je už na ceste späť na Slovensko.

Modeling je jeho sen

Nitranovi modeling doslova učaroval. Aj preto sa rozhodol na vlastné náklady odletieť do taiwanského Taipeia, kde dva týždne absolvoval spolu s ďalšími mužmi rôzne súťažné kolá, aby zabojoval o titul Model roka. Stalo sa! Peter sa predstavil vystúpením v detvianskom kroji, ale aj v obleku od nitrianskeho módneho návrhára Andreja Baraníka. A dokonca sa mu na Taiwane podarilo zhodiť aj niekoľko kíl.

"Jediné, čo chlapcov štvalo, bola strava. Stále boli na ryži, na čo chlapci so svojimi postavami nie sú zvyknutí," povedala Monika, ktorá žije s Petrom v Prahe. Peter si vraj nevedel vynachváliť miestnu kultúru a ľudí, ktorí si súťažiacich všade natáčali a fotili. "Miestni ku nim boli nesmierni prívetiví a zdvorilí. Myslím, že si Peter prišiel na svoje, pretože obaja milujeme históriu a pamiatky," dodala blondínka, ktorá sa tiež venuje modelingu.

677147:gallery:true:true:true

Chlapci si museli na súťaž priniesť niekoľko outfitov. Peter si priniesol aj detviansky kroj.

Súťaživosť sa v bývalom atlétovi, ktorý so športom skončil pre zranenie, nezaprie. „Som súťaživý typ, a keď ma niečo zaujme, zoberiem to ako výzvu. Ale zároveň chcem byť aj lepší ako iní, čo mi zrejme zostalo zo športu. Druhým dôvodom bolo, že som sa chcel trochu zviditeľniť, pretože takmer nikto ma v modelingu nepozná,“ povedal Menky pred rokom, keď získal titul slovenský Muž roka. Za Petra dokonca hlasovali aj čitateľky Lesku.

Dáva si na sebe záležať

Peter sa športu naďalej venuje, konkrétne fitnes, čo vidieť aj na jeho mierach. Je 190 centimetrov vysoký a váži 88 kilogramov. Už pred odchodom na Taiwan sa snažil udržiavať vo forme. Mal upravenú stravu, nejedol žiadne tuky a musel si odopierať mnoho jedál, ktoré má rád. „Telo si pripravujem vo fitku, chodím do neho šesťkrát týždenne, chcem mať vymakané telo,“ povedal tesne pred odchodom. A zdá sa, že potrebná dávka sebazaprenia, mu priniesla aj prvé ovocie. Kam to Najkrajšieho modela roka, ktorý študuje odbor Business Management na Masarykovej univerzite v Brne, teraz zaveje, je otázne. Pôvodne sa po súťaži plánoval na čas presunúť do Ázie. Ponuku už dostal aj z Elite Model Look z Vietnamu. Napriek tomu je jeho snom New York, kde podľa neho končia tí najúspešnejší.

677153:gallery:true:true:true

Peter počas návštevy Taiwanu navštívil aj budhistický chrám.

„Modeling je pre mňa veľká výzva. V mužskom pritom funguje menšia konkurencia ako v ženskom. Nemám svoj modelingový vzor, ale za jedného z najlepších modelov považujem Noaha Millsa, ktorý vyzerá ako skutočný chlap a nie ako 16-ročný chlapec,“ naznačuje mladý Nitran, ktorý ovláda nemčinu, angličtinu a učí sa po španielsky. Okrem nádherného tela dozaista zaujal predovšetkým skvelou znalosťou angličtiny, keďže predtým pôsobil v USA, svojou charizmou a sebavedomým vystupovaním.

Bude raz tvárou Armaniho?

„Z človeka musí niečo vyžarovať a určite by sa mal vedieť predať na móle,“ netajil svoje tromfy pred odchodom na Taiwan model, ktorý pozná svoje hranice. „Maximálne by som sa dal nahovoriť na predvádzanie plaviek a tým to končí,“ povedal Peter Menky, ktorý by rád podpísal zmluvu s prestížnou modelingovou agentúrou a stal sa tvárou jednej z najluxusnejších módnych značiek, ako je Armani, Prada či Cavalli.

Tlačiť Diskusia (3)
NEPREHLIADNITE