Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ako chudnú celebrity? Držia bezlepkovú diétu

21.02.2011 Casprezeny.sk

Hollywoodské hviezdy si veľmi zakladajú na tom, ako vyzerajú. Snaží sa, čo im len sily stačia, aby boli štíhle. Ako to robia?

Herečky Gwyneth Paltrow a Anne Hathaway nedajú na bezlepkovú diétu dopustiť. Herečky Gwyneth Paltrow a Anne Hathaway nedajú na bezlepkovú diétu dopustiť.

Hviezdy ako Gwyneth Paltrow alebo Anne Hathaway nedajú dopustiť na bezlepkovú diétu. Ide v nej o vylúčenie lepku, ktorý je dôležitý najmä pre výrobu pečiva.

Lepok je však obsiahnutý nielen v chlebe, ale aj v pečive, koláčoch, cestovinách a v ďalších potravinách. Nachádza sa aj v obilných lupienkoch, hotových jedlách, v kečupe alebo v čokoláde. Ten, kto drží bezlepkovú diétu, sa vyhýba všetkým potravinám, ktoré obsahujú lepok. Problém je, že sa v nich nachádzajú aj sacharidy, o ktoré človek prichádza, čo pre telo nie je najlepšie.

Okrem už spomínaných sacharidov telo prichádza aj o železo a vitamíny D. Tomu sa však dá zabrániť aj rôznymi doplnkami stravy. Počas bezlepkovej diéty sa odporúča jesť ryža, kukurica, zemiaky, zelenia a ovocie.

Tlačiť Diskusia