Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Pavol Demitra († 36): V nebi je so svojím synčekom

07.09.2011 Casprezeny.sk

Pavol Demitra († 36) bol skvelý hokejista, úžasný manžel a otec detí Lucasa a Zary. Ďalší syn Tobias mu zomrel ešte ako bábätko. Teraz sú už spolu...

Majka a Pavol Demitrovci milovali spoločne strávené chvíle. 8 obrázkov vo fotogalérii Majka a Pavol Demitrovci milovali spoločne strávené chvíle.

Fenomenálny hokejista Pavol Demitra († 36) zahynul pri leteckom nešťastí z Jaroslavli do Minska. Pred časom sme zverejnili rozhovor, v ktorom hovoril o svojej rodine, o plánoch do budúcnosti. Žiaľ, jeho nečakaná smrť tieto plány navždy zmarila a Paľo sa tak po šiestich rokoch stretol so svojím mŕtvym synom Tobiasom.


Odkedy Pavol pôsobil v ruskej KHL v Jaroslavli, manželka Majka (33) s deťmi Lucasom (8) a Zarou (6) žijú v Trenčíne, ale za Pavlom často lietali.

„Chodíme na výlety po horách, bicyklujeme, plávame a v zime chodíme na lyžovačky,“ opisoval rodinné voľnočasové aktivity hokejista.

Budú mať hokejistu?

Manželka Majka má najradšej lyžovanie, do ktorého pred časom zasvätila aj obe deti - Lucasa a Zaru. Ale bavia ich aj ďalšie aktivity. „Lucas zdedil športového ducha aj kopec energie po tatovi a šport vyslovene potrebuje k životu. Hrá futbal aj hokej a sám nevie povedať, čo ho baví viac. Sme zvedaví, čo si neskôr vyberie. Ale tiež veľmi rád kreslí a hrá na bicích, takže nie je jednostranný. Zarku momentálne zaujímajú gymnastika a tanec. Ale stále mi hovorí, že chce hrať na klavíri, tak uvidíme,“ vymenúva Majka.

894105:gallery:true:true:true

Aj slávny hokejista má radosť, že jeho syn hrá hokej. „Ale skôr som rád, že ho baví šport všeobecne. On je rovnako vášnivý futbalista, takže s tým hokejom to nie je až také isté. Dôležité je, že má z toho radosť a robí to pre seba, nielen preto, že ja mám rád hokej. Obaja spolu často hrávame radi florball a futbal,“ vysvetľuje Demitra.

437583:gallery:true:true:true

Pavol Demitra si nevie svoj život predstaviť bez hokeja. Preto chce v budúcnosti pomáhať hokeju na Slovensku. Myslí si, že jeho generácia hokejistov by mala pomôcť pri hľadaní a formovaní nových talentov.


Demitrova dcéra, 6-ročná Zarka, pochádza z dvojičiek. Malý Tobias sa však narodil so zriedkavou vývojovou poruchou dýchacích ciest, ktorá sa nedala rozpoznať počas vývoja dieťatka v maternici. Napriek obrovskej snahe lekárov chlapček pár dní po narodení zomrel. Tobiasko je už v nebi so svojím ockom...

Tlačiť Diskusia (3)
NEPREHLIADNITE