Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Zbohom žiletky! Chĺpkov sa môžete zbaviť aj inak

03.07.2011 Casprezeny.sk

Nechajte už konečne tak všetky boľavé, lepkavé a ostré spôsoby likvidácie chĺpkov. Pokoj na mesiace či roky budete mať vďaka prešpekulovaným strojom!

Keď máte tmavé chlpy a svetlú kožu, vyhrali ste! Tieto sa laserom odstraňujú najjednoduchšie. Keď máte tmavé chlpy a svetlú kožu, vyhrali ste! Tieto sa laserom odstraňujú najjednoduchšie.

E-Light

Systém E-Light PLUS je účinnou kombináciou neškodného intenzívneho pulzného svetla (IPL) a rádiofrekvencie. S chĺpkami sa po jeho zásahu rozlúčite už po 6 až 8 ošetreniach. Tri ošetrenia vám zabezpečia „odchlpené“ leto.

Funguje to takto: Lúče preniknú do cibuľ ky chĺpka a zareagujú na prirodzený pigment melanín. Výsledkom je teplo. Naň doplatí bielkovina vo vlasovom folikule a pôsobením vzniknutých 70 – 74 stupňov sa rozpadne. Lúče chĺpok zničia v najzraniteľnejšej rastovej fáze. Keďže chĺpky nerastú synchrónne, nedajú sa odstrániť naraz. Ale spoľahnite sa, že tie, ktoré boli zachytené práve v rastovej fáze, už nenarastú! Na prvé ošetrenie choďte s dvoj-, trojdňovým „strniskom“. Pred depiláciou podpazušia deň nepoužite antiperspirant ani dezodorant. Nečakajte však, že z ošetrenia odídete hladké ako detský zadoček. Chĺpky vypadnú v nasledujúcom rastovom cykle, ktorý je individuálny.

Nedá sa presne vyčísliť ani interval medzi ošetreniami, v priemere sa však pripravte na 3- až 6-týždňové odstupy. Zohľadniť treba aj ošetrovanú plochu. Najlepšie a najrýchlejšie výsledky uvidíte „od päty“ smerom k hlave (nohy, stehná, bikiny, podpazušie, chrbát, horná pera). Keď máte bledú pokožku a tmavé chĺpky, stavte na samotné IPL, pri svetlejších vám v štúdiu Element Cosmetics odporučia E-light. Zvýši rozptyl intenzívneho pulzného svetla a vďaka tomu si poradí aj s menej pigmentovanými chĺpkami.

Chĺpky vám nebudú odstraňovať, keď ste tehotné, dojčíte, pripravujete sa hormonálne na umelé oplodnenie, máte herpes, ekzém, epilepsiu alebo užívate antibiotiká.

Vyskúšala redaktorka zdravia Martina:

Malú dušičku som mala! Keďže neznášam omáčky typu: Teraz to bude trochu nepríjemné, lebo to spravidla nechutne bolí, majiteľ ka Daniela Masláková mi na rovinu povedala, čo ma čaká. „Predstav si, že ti strelím pod pazuchu zaváracou gumičkou a tá ťa ešte pohryzie vnútri.“ Čo vám poviem? A ešte mala aj pravdu. Na druhej strane, ošetrenie trvalo iba 5 minút aj s cestou a chlpy doslova ľahli popolom. Podpazušie bolo asi 30 minút citlivé na dotyk, po 24 hodinách zostali po IPL (aj po chlpoch) len malinké červené bodky. O tri týždne je na rade ďalšie kolo a aj keď to nie je prechádzka ružovou záhradou, teším sa na ten deň, keď rituálne pochovám žiletku!

E-laser DSL

Diódový laser s frekvenciou 810 nm kombinovaný s rádiofrekvenčnou energiou na trvalé odstránenie chĺpkov je vynález, ktorý už funguje medzi slovenskými používateľ kami nejaký ten piatok, a zatiaľ sa nikde neobjavili palcové titulky: Neprežila epiláciu! Takže sa ho už prestaňte báť! Uznávame, že pre generáciu dnešných tridsiatničiek laser stále predstavuje mýtmi opradené čosi, čo vrhá jedovaté zelené lúče! Zbytočne. Ak je pre vás argumentom proti ošetreniu laserom cena, zrátajte si to. Žiletky, pásiky, strojčeky, krémiky? Každé tri dni? Za rok sa dostávame k rovnakej sume.

Princíp, na ktorom laser funguje, sa označuje ako selektívna fototermolýza. Epilačné lasery produkujú svetlo, ktoré sa jednotnou vlnovou dĺžkou viaže na melanín, teda prirodzené farbivo v chĺpkoch a pokožke. Extrémne vysokým teplom laserový lúč spáli folikul chĺpka v rastovej fáze. Jedným ošetrením sa zbavíte len tých chĺpkov, ktoré sú práve vo fáze aktívnej. Ošetrenie sa preto musí opakovať, individuálne od 3- po 8-krát. Počet závisí od epilovanej lokality a typu pokožky a chlpa. Laserom sa dá na prvý raz zničiť množstvo, ktoré je práve v aktívnej fáze. Zhruba po týždni poškodený chlp sám vypadne.

Pre krásu sa však v 1. laserovom a dermatokozmetickom centre trpieť nemusí vďaka prístroju Synercool, ktorý chladí ošetrované partie počas celej procedúry. Chladenie je automaticky súčasťou každého ošetrenia laserom aj IPL! Vďaka tomu sa neprehrieva epiderma, proces je plynulejší, rýchlejší a odpadá aj nutnosť plochu ochladzovať.

Keď máte prirodzene tmavú pokožku, pripravte sa že to bude na dlho. Tmavá pokožka má tendenciu prehrievať sa spolu s chĺpkami (aj keď nič necítite), tým pádom sa proces musí robiť s nižšou energiou lúča. Farbivo melanín obsahuje totiž nielen vlasový folikul, ale aj koža.

Keď máte tmavé chlpy a svetlú kožu, vyhrali ste! Tieto sa laserom odstraňujú najjednoduchšie.

Vyskúšala vedúca publicistiky Timea:

Odhodlala som sa na epiláciu bikín, najotravnejšieho úseku, ktorý je v lete taký exponovaný a zároveň precitlivený na každé holenie. Dnes som už hrdinka a smejem sa, kde som prišla na to, že by to malo bolieť? Lebo necítite nič. Normálne nič. Po základnej dohode čo, kde, pokiaľ a ako mi MUDr. Jana Šrámeková natrela pokožku chladivým gélom, priložila laser a hotovo. Takto sme systematicky zlikvidovali všetko, čo rástlo tam, kde nemá, a teraz pozor! Celá akcia trvala dvadsať minút aj s vyťahovaním posledných mohykánov pinzetou a pokožka zostala bez akéhokoľvek nepekného podráždenia či začervenania. Veľmi účinný, neuveriteľne rýchly a komfortný zákrok. Jednoznačne áno! Pri laserovej epilácii platia tie isté kontraindikácie ako pri ošetrení intenzívnym pulzným svetlom.

Tlačiť Diskusia (1)
NEPREHLIADNITE