Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Nedržte celibát! 5 mýtov o sexe počas tehotenstva

08.07.2011 Casprezeny.sk

Určite ste už počuli o legende, že sex je spúšťačom pôrodu. Alebo vás dokonca strašia potratom? Nepodľahnite poverám, teraz ich vyvrátime!

Nedržte celibát! 5 mýtov o sexe počas tehotenstva

1. Hlboké vniknutie plodu škodí

V rámci tejto kategórie je to zrejme najväčší mýtus. Prezradíme vám tajomstvo: ženská vagína sa počas styku roztvorí! Medzi krčkom maternice a penisom teda zostane pár centimetrov aj vtedy, ak sa váš partner vymyká „bežným“ rozmerom. Bábätko teda zostane bezpečne chránené.

2. Sťahovanie svalov počas orgazmu spôsobí potrat

Kŕče, ktoré počas styku cítite, sú úplne normálne. Maternica sa trochu stiahne, to je však v poriadku. Ak nemáte rizikové tehotenstvo, vôbec sa nemusíte obávať. Existujú dva druhy sťahov: tie, ktoré cítite počas a po orgazme. Ani jeden nespôsobuje potrat. V žiadnom prípade si ich nemýľte s pôrodnými bolesťami!

3. Sex je spúšťačom pôrodu

Spermie podľa legendy obsahujú hormón, ktorý spúšťa pôrod. Je to vlastne pravda, pretože tento hormón používajú aj lekári. Pôrodník ho dáva rodičke v oveľa väčšom množstve, ako obsahuje spermia. Keby bol tento mýtus pravdivý, ženy by mali zakázaný sex počas celého tehotenstva.

925381:gallery:true:true:true

4. Krvácanie po sexe znamená poranenie

Pri pohľade na trochu krvi „tam dole“ upadáte do šoku? Krčok maternice je počas tehotenstva veľmi citlivý, každý dotyk v jeho blízkosti teda môže vyvolať krvácanie. Ak je slabé, nemusíte sa ničoho obávať.

5. Dieťa si na sex bude pamätať

Aj vaši rodičia sa určite milovali, zatiaľčo vy ste spokojne plávali v maminom brušku! Pamätáte sa na to? Ani vaše dieťa sa nebude, na to vezmite jed! Samozrejme, bábätko zacíti vaše pohyby, nebude však vedieť rozlíšiť, či práve cvičíte alebo vyvádzate s jeho oteckom. Veda už dávno uznáva, že sex počas tehotenstva dieťaťu neškodí psychicky ani fyzicky.

Tlačiť Diskusia