Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Takto chudne Kate Middleton: Zásady Dukanovej diéty

05.09.2011 Casprezeny.sk

Dukanovej diéte už prepadli celebrity aj polovica Európy. Chudnúci ju milujú, pretože sa pri nej nehladuje. Tu sú princípy diétnej novinky.

Dukanovu diétu držali pred svadbou všetky tri Middletonovie ženy – Kate, Pippa aj ich matka. S jej výsledkom ohúrili celý svet na Katinej svadbe a tým spustili lavínu popularity tejto diéty. Vo Francúzsku ju drží už 5 miliónov žien a závratnou rýchlosťou sa šíri po celej Európe. Čosi také si nemohli nechať ujsť ani hollywoodske hviezdy a medzi „dukanky“ sa zaradili už aj Jennifer Lopez či Gisele Bündchen. Samotná Kate Middleton je ňou už takmer posadnutá. Pri výške 175 cm váži iba 45 kíl. Lekári a odborníci na chudnutie však varujú, že dlhodobé držanie tejto diéty môže vážne poškodiť zdravie.

995484:fullwidth:true:true:true

Sadlo ničia bielkoviny

Dukanova diéta je pre tých, ktorým sa nechce cvičiť, málo jesť a potrebujú rýchlo zhodiť. Tí, ktorí ju držia, vravia, že za prvý týždeň zhodili 2 – 5 kíl! Tajomstvo Dukanovho chudnúceho plánu spočíva v strave zloženej prevažne z bielkovín. Mäsa, rýb, vajec či mliečnych výrobkov sa teda môžete najesť do sýta.Diéta má štyri fázy: útočnú, striedavú, upevňujúcu a stabilizačnú.

Útočná fáza

Počas tejto fázy sa konzumujú výlučne bielkoviny a trvá 1 až 10 dní, podľa toho, koľko chcete schudnúť. Môžete zhodiť až 3 kg. Ak chcete zhodiť 5 kíl, prvú fázu držíte 2 dni, na zhodenie 5 – 10 kg sa útočná fáza drží 3 dni, päť dní ak je to 20 kíl a ak ešte viac, na metabolizmus sa útočí týždeň. Veľmi dôležitým prvkom je pitný režim, treba vypiť najmenej 2 litre vody, inak hrozí poškodenie obličiek. Každý deň treba zjesť 1,5 lyžice ovsených otrúb, tie zachytávajú tuky a cukry a zaháňajú veľký hlad. Odporúča sa pohyb, vhodná je rýchla chôdza aspoň 20 minút.
Povolené potraviny: hovädzina, kuracina, králičie mäso, morčacina, kuracina, šunka, pečeň, ryby bez oleja, max. 2 vajcia denne, nízkotučné biele jogurty (max. 2 denne), nízkotučný syr a mlieko, korenie, bylinky, cibuľa, cesnak, citrón, horčica, kečup bez cukru, umelé sladidlo.

955980:fullwidth:true:true:true

Striedavá fáza

V tejto časti sa striedajú dni, keď jete len bielkoviny z prvej fázy a dni, keď k nim jete aj zeleninu. Túto fázu dodržiavate, pokiaľ sa nepriblížite k vašej vysnívanej váhe. Opäť nezabúdajte na pitný režim a pohyb, odporúča sa aspoň 30 minút. Dávka ovsených otrúb sa zvýši na 2 lyžice.
Povolená zelenina: brokolica, hlávkový šalát, zeler, cukina, uhorky, huby, paradajky, paprika, cibuľa, dyňa, reďkovky, špenát, občas mrkva.

Upevňujúca fáza

Bielkoviny aj zeleninu môžete jesť kedykoľvek. Ďalej môžete jesť menšie porcie ovocia, 2 krajíčky celozrnného chleba, jedno cestovinové jedlo týždenne, zemiaky alebo strukoviny bez oleja; môže sa zjesť 40 g netučného syra, jahňacie, bravčové, šunka max. 2-krát týždenne. Raz do týždňa sa odporúča iba bielkovinový deň a samozrejme nezabúdať na každodenné otruby! Táto fáza trvá podľa toho, koľko ste schudli v predchádzajúcich fázach. Každých 750 g, ktoré ste zhodili, vynásobte piatimi dňami.

875339:fullwidth:true:true:true

Stabilizačná fáza

Trvá vlastne stále. Dávku ovsených otrúb treba zvýšiť na 3 porcie, jedálniček je obdobný ako v tretej fáze, raz do týždňa sa dodržiava bielkovinový deň. Veľmi dôležité je vypiť aspoň 3 litre vody a nezabúdať na pohyb, aspoň rýchlu chôdzu! .

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE