Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ako sa zbaviť tuku na bruchu? Pomôžu mliečne bielkoviny

23.09.2011 Casprezeny.sk

Ak sa majú brušné tuky odbúrať rýchlo a účinne,  je potrebné pravidelne cvičiť, bez toho to nejde, ale dá sa tomu napomôcť aj iným spôsobom.

Rýchlejšie chudnutie a vyšší nárast svalovej hmoty dosahujú tí, ktorí zaradia do jedálnička potraviny bohaté na bielkoviny a zvlášť mliečne výrobky. Rýchlejšie chudnutie a vyšší nárast svalovej hmoty dosahujú tí, ktorí zaradia do jedálnička potraviny bohaté na bielkoviny a zvlášť mliečne výrobky.

Podľa najnovších kanadských výskumov môže urýchliť chudnutie brušného tuku aj zmena jedálnička, hlavne zaradenie mliečnych bielkovín a zníženie príjmu sacharidov. Bielkoviny pochádzajúce z mliečnych výrobkov totiž skutočne urýchľujú spaľovanie brušného tuku a budovanie svalovej hmoty.

Podľa štúdie z McMaster University pravidelné aeróbne cvičenie pomáha spaľovať brušné tuky, ale rýchlejšie chudnutie a vyšší nárast svalovej hmoty dosahujú tí, ktorí zaradia do jedálnička potraviny bohaté na bielkoviny a zvlášť mliečne výrobky.

"U osôb konzumujúcich bielkoviny z mliečnych výrobkov došlo k chudnutiu brušných tukov vo sto percentách. Navyše u nich došlo k nárastu svalovej hmoty a zmene kompozície telesných proporcií," tvrdí doktorka Andrea Josseová z McMaster University v Ontáriu.

Pri aeróbnom cvičení a nízkom príjme bielkovín a mliečnych produktov došlo tiež k chudnutiu, ale veľkú časť schudnutej hmoty tvorila aj svalovina, čo je nežiadúci efekt.

Tlačiť Diskusia
NEPREHLIADNITE