Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Ako na kožu? Sedačka vyžaduje špeciálnu starostlivosť

19.10.2011 Nový Čas pre ženy

Stolička či sedačka z kože sú nadčasovo elegantné. Bez správnej starostlivosti však strácajú šmrnc a pôsobia matne a opotrebovane. Vy to môžete zmeniť!

Kožený nábytok si vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Kožený nábytok si vyžaduje zvýšenú starostlivosť.

Utieranie prachu

Hladkú kožu každý týždeň zbavte prachu jemnou handričkou. Nepoužívajte handričku z mikrovlákien.

Čistenie

Raz za čas by ste mali vysávačom vyčistiť ryhy a záhyby. Dvakrát do roka nábytok ošetrite čistidlom na kožu. To však nenanášajte priamo na daný kus koženého nábytku, inak vzniknú fľaky! Čistiaci prostriedok naneste na vlhkú handru a až potom čistite. Nakoniec vyutierajte destilovanou vodou. Semiš očistíte gumovou kefou: tá odstráni fľaky a zdrsní priliš hladké plochy.

Starostlivosť

Aby koža ostala poddajná a vláčna, potrebuje výživné látky. Tie sú obsiahnuté v špeciálnych prípravkoch na starostlivosť o kožu. Tip od profíkov: používajte čistiace peny – tie dostatočne zásobia kožu a ešte ju aj pekne vyčistia. Ušetríte tým čas!

Leštenie

Osvedčený domáci prostriedok na extra porciu lesku: nakrájajte citrón na plátky, dajte do vlažného mlieka a ponorte do roztoku handričku. Tou potom vyutierajte kožený nábytok dosucha.

Ochrana

Fľakom od nápojov zabránite impregnačnou penou (dostanete kúpiť v obuvi, drogérii alebo v špecializovanom obchode). Neimpregnujte sprejmi, tie sa príliš rýchlo vyšúchajú.

Tlačiť Diskusia (3)