Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Dosť bolo mafinov! Tipy, ako zhodiť sadlo z brucha a bokov

10.09.2012 Casprezeny.sk

Do nohavíc sa síce zapnete, ale vaša silueta pripomína vďaka pretekajúcemu tuku mafin. Zbaviť sa faldov na bruchu a bokoch je náročné, nie však nemožné!

Zbaviť sa tuku na bruchu je obtiažne, ale nie nemožné! Zbaviť sa tuku na bruchu je obtiažne, ale nie nemožné!

Brušný tuk nie je iba estetický problém. Príliš veľa podkožného tuku na bruchu sa spája so zvýšeným rizikom rôznych typov rakoviny. Mnoho ľudí má problém zhodiť práve v týchto partiách, hoci na ostatných častiach tela sa im schudnúť podarilo. Fitness expertka Amanda Ursell pre The Sun tvrdí: „Z brucha chudnete najneskôr. Prvé výsledky sú viditeľné až po dvoch mesiacoch od úpravy stravy a cvičenia. To by vás však nemalo odradiť, pretože zbaviť sa tukového prstenca z brucha znamená nielen lepšie vyzerať, ale hlavne byť zdravšími,“ upozorňuje odborníčka. Ona sama pritom žiadne diéty neodporúča. Čo by ste teda podľa expertky mali robiť, aby ste pri pohľade do zrkadla nepripomínali mafiny?

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Dostatok tekutín pomáha odplavovať všetok balast, ktorý sa nám usádza v tele a teda aj v bruchu. Je dokázané, že stresovaní ľudia majú väčšie bruchá. Stres totiž narúša schopnosť kontrolovať svoju chuť do jedla. Dostatok vody pomáha nielen znížiť stres, ale zároveň pôsobí protihladovo. Pozor na kofeín! Aj keď sa káva, čaj, kola či energetické nápoje rátajú ako tekutiny, v skutočnosti pôsobia povzbudzujúco, čo u niekoho môže vyvolať ešte väčší stres.

Zrno nie je len pre sliepky

Aj keď výrobky z cereálnej múky nechutia tak fantasticky ako chrumkavé biele pečivo, mali by byť vo vašom jedálničku samozrejmosťou a to nielen pri redukčnej diéte.

Podľa vzoru stredomorie

Ak chcete vidieť úpravu svojho jedálnička aj na svojej postave, všeobecne by ste sa mali držať stredomorského štýlu – množstvo zeleniny a ovocia, semená, orechy, celozrnné potraviny, olivový olej, ryby a trocha mäsa.

Veľa spánku

Ľudia, ktorí pravidelne spávajú približne osem hodín, majú oveľa menej problémov s postavou ako tí, ktorí zvyknú ponocovať.

Bez cvičenia to nepôjde

Zmeniť jedálniček však nestačí na to, aby ste sa zbavili nechcenej pneumatiky okolo pása. Odporúča sa cvičiť kardiovaskulárne cvičenia 30 – 60 minút päťkrát do týždňa. Dobrou správou je, že stačí rozhýbať telo a srdce pri rýchlejšej chôdzi, jazde na bicykli, tanci či plávaní, takže si vyberie to svoje aj ten, komu nevonia aerobic alebo jogging. Trikrát do týždňa by ste však mali poctivo cvičiť aj všetky známe cviky na posilnenie brušných svalov. O dva mesiace privítate novú postavičku, akú vám budú všetci závidieť, veď 60 dní nie je až taká dlhá doba!

Tlačiť Diskusia (1)
NEPREHLIADNITE