Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Najškaredšia žena sveta: Nechcem byť krásna celebrita!

17.09.2012 Casprezeny.sk

Lizzie Velasquez vzbudí pozornosť všade, kam príde. Kvôli svojmu výzoru si vytrpela viac než dosť, ona však tvrdí, že by nemenila.

Lizzie vydala už druhú knihu. Chce tak pomôcť obetiam šikany a výsmechu. 8 obrázkov vo fotogalérii Lizzie vydala už druhú knihu. Chce tak pomôcť obetiam šikany a výsmechu.

Texasanka Lizzie Velasquez sa narodila bez tukového tkaniva. Hoci zje denne 60 malých porcií jedla, stále váži okolo 26 kíl. To však pre ňu nie je ten najväčší problém. Kvôli svojmu vzhľadu si 23-ročná Lizzie vytrpela roky ponižovania, šikanovania a posmechu a to nielen od ľudí, s ktorými bola v priamom kontakte, ale aj od celkom neznámych prostredníctvom internetu. Rovesníci ju častovali nepeknými prezývkami, neraz počula, že je najškaredšou ženou na svete. Neprepadla však beznádeji, ale svoje skúsenosti s vysporiadaním sa so šikanou a negatívnymi myšlienkami o sebe vydala v knihe s názvom Be Beautiful (Buďte krásni). Dúfa, že tak pomôže ľuďom v podobnej situácii. „Aj ja som iba človek a tieto veci ma bolia. Ale nedovolím, aby ma ovplyvnili,“ vyjadrila sa Lizzie na tému online šikanovania, na ktoré má bolestné spomienky. Podľa nej sú jeho realizátori len zbabelci, skrývajúci sa za obrazovku počítača. „Koniec-koncov, sú to len slová a ak sú tí ľudia takí hrdinovia, potom by mali ukázať svoju tvár aj oni,“ povedala mladá žena v televíznej šou. Na otázku, ako sa vyrovnáva s neustálou pozornosťou na ulici, odpovedala: „Niekedy chcem tým ľuďom povedať ´Ahoj, som Lizzie, možno by ste mali prestať zízať a začať sa učiť!´“

1398861:fullwidth:true:true:true

Napriek neľahkému údelu Lizzie netúži po kráse celebrít. „Som skutočne rada, že nevyzerám ako celebrity. S krásou sa spája priveľa negatívnych stereotypov. Ľudia si totiž často myslia, že kto je pekný, musí byť hlúpy. Pretože nevyzerám ako ony, ľudia môžu spoznať, aká v skutočnosti som,“ tvrdí mladá žena.

Napriek svojmu postihnutiu môže Lizzie hovoriť o šťastí. Narodila sa predčasne, vážila necelý kilogram a lekári hovorili o zázraku, pretože sa vyvíjala takmer bez plodovej vody. Jej rodičia ju obliekali do oblečenia pre bábiky. Lekári ich pripravovali na najhoršie. „Povedali nám, že nikdy nebude chodiť, hovoriť alebo viesť normálny život,“ spomínajú rodičia, ktorí majú ešte dve zdravé deti. 

1398862:fullwidth:true:true:true

Napriek tomu sa dievčatko vyvíjalo normálne, akurát bola vždy veľmi malá. Ako štvorročná oslepla na jedno oko a to je odvtedy modré, kým druhé má od narodenia hnedé. Lizzie fascinuje lekárov na celom svete a je súčasťou genetickej štúdie medicínskeho centra v Dallase. Profesor Garg, stojaci na čele vedeckého tímu, vraví o zrýchlenom starnutí, odbúravaní tukov a tkanivovej degenerácii. „Nemôžeme predpovedať, čo sa stane v budúcnosti. Avšak Lizzie má šťastie, pretože má zdravé zuby, kosti aj orgány a nemusí brať žiadne lieky, okrem vitamínových doplnkov,“ vraví profesor.

Tlačiť Diskusia (6)
NEPREHLIADNITE