Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Kosti ako žiletky: Anorektička Emma sa vyhladovala na 19 kíl!

24.09.2012 Casprezeny.sk

„Moje kosti boli ako žiletky, cítila som, ako mi režú kožu, keď ležím na posteli,“ spovedá sa bývalá anorektička, ktorá v osemnástich nevážila ani dvadsať kíl.

Emma chcela vedieť, aká štíhla môže byť. Vymklo sa jej to z rúk. 4 obrázky vo fotogalérii Emma chcela vedieť, aká štíhla môže byť. Vymklo sa jej to z rúk.

Emmu O´Neil dohnala anorexia takmer do hrobu. Vychudnutá na púhych 19 kíl bola taká zoslabnutá, že odpadla uprostred rušnej cesty, kde ju takmer prešlo auto. V nemocnici si uvedomila, že stála na pokraji smrti a začala bojovať. „Neuvedomovala som si, ako zle som na tom. Nemala som ani len predstavu o tom, ako ubližujem nielen sebe, ale aj svojej rodine. Niektorí z mojich priateľov, ktorí boli so mnou v nemocnici, zomreli. Som taká šťastná, že som tu!“ vraví Emma. Porucha príjmu potravy sa u nej vyvinula v trinástich a v priebehu pol roka schudla na 31 kíl. O päť rokov neskôr vážila už len 19 kíl a britskí lekári hovorili o najhoršom prípade anorexie, s akým sa kedy stretli. „Bola som taká chudá, že som nemohla ani spať na posteli. Kosti mi vyčnievali a spôsobovali modriny,“ spomína Emma.

 1403634:fullwidth:true:true:true

Ona sama tvrdí, že nikdy nebola bacuľatá, ale má sklony k návykovosti. Na začiatku sa snažila zistiť, do akej miery môže schudnúť a potom to už šlo samo. „Bolo mi zle, keď som mala niečo zjesť. Raz som bola aj v nemocnici, tam som si vytiahla infúzie a štyri sestričky ma museli kŕmiť. Zlom nastal pri nakupovaní s otcom. Išli sme cez cestu a ja som videla autá, rútiace sa na mňa. Chcela som prebehnúť cez cestu, no nemala som dosť síl a skolabovala som,“ vysvetľuje Emma v rozhovore pre britský Mirror. Emma priznáva, že zotavovanie vôbec nebolo jednoduché a mala aj niekoľko kríz. „Anorexia je ako väzenie, z ktorého nemôžete ujsť,“ vraví. Dnes je z nej opäť kočka, tešiaca sa dobrému zdraviu a spolu s dvoma priateľmi založila nadáciu na pomoc anorektikom a ich rodinám.

1403633:fullwidth:true:true:true

Tlačiť Diskusia (3)
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie
NEPREHLIADNITE