Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet.sk prejdi na

Príšerná reakcia na ibuprofen: Chlapcovi zliezla koža z tela!

31.10.2012 Casprezeny.sk

Iba 11-ročný Calvin môže hovoriť o zázraku. Na liek proti bolesti zareagoval strašnou alergickou reakciou, po ktorej takmer zomrel.

Calvin utrpel zriedkavú, no mimoriadne závažnú alergickú reakciu na lieky. 5 obrázkov vo fotogalérii Calvin utrpel zriedkavú, no mimoriadne závažnú alergickú reakciu na lieky.

Jedenásťročný Calvin Lock z britského Littleportu prišiel o 65 % kože a tri dni strávil na hranici života a smrti. Jeho utrpenie sa začalo 26. septembra, keď mu bol na vírusovú infekciu podaný liek proti boleseti. Školák sa ráno prebudil s vyrážkami na tvári a miernym opuchom pri uchu. Lekár sa domnieval, že ide o včie kiahne a dal mu antibiotiká. Nasledujúci deň chlapec opuchol a vyrážky sa rozšírili po celom tele. Rodičia s ním okamžite išli do nemocnice, kde mu lekári nasadili ďalšie antibiotiká.

Ďalšie ráno bolo hororové. Calvin bol taký opuchnutý, že nemohol otvoriť oči, hovoriť, ani chodiť. Začal mať aj veľké problémy s dýchaním. Vydesení rodičia sa ponáhľali opäť do nemocnice. Tu mu lekári nakoniec diagnostikovali Stevens-Johnsonov syndróm, potenciálne smrteľné kožné ochorenie, ktoré vzácne prepukne po požití nesteroidových protizápalových liekov ako ibuprofén. Calvinovo telo sa pokrylo vyše dvoma stovkami pľuzgierov a jeho stav sa neustále zhoršoval a jeho šance na prežitie sa stávali mizivými.

1441104:fullwidth:true:true:true

Previezli ho preto do nemocnice špecializovanej na popáleniny v Essexe. Tu mu odborníci odstránili 65 percent kože, chlapec prišiel aj o vlasy a nechty. Musel byť napojený na prístroje, ktoré zaňho dýchali. Po dvoch operáciách sa stav chlapca na prahu smrti začal zlepšovať a lekári ho mohli odpojiť od prístrojov.

1441106:fullwidth:true:true:true

Po troch týždňoch sa vrátil domov. Učí sa chodiť, vlasy a nechty mu nanovo vyrastajú. „Prežili sme ťažké obdobie, ale Calvin je veľký bojovník a my sme naňho hrdí,“ povedala pre britský DailyMail jeho matka Robyn. „Dúfame, že získame nejaké peniaze a zároveň zvýšime pvedomie o tejto hroznej reakcii, ktorá nie je taká vzácna, ako by sa ľuďom mohlo zdať,“ dodáva.

PORADNE: zdravie (1) , Zdravie (1) , chudnutie s forskolinom (4) , Zdravie (1) , Aký bude rok 2014? (6)
Tlačiť Diskusia (1)
NEPREHLIADNITE